- Hoşgeldiniz

İlginç Dava: Zaman Aşımına Bir gün Kala Emekli Tuğgenerale Özal Davası!

İlginç Dava: Zaman Aşımına Bir gün Kala Emekli Tuğgenerale Özal Davası! sitemize 16 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 555 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlginç Dava: Zaman Aşımına Bir gün Kala Emekli Tuğgenerale Özal Davası!

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında hazırlanan iddianameyi kabul etti. Ergenekondavası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, TCK’nın Cumhurbaşkanı’na suikasta ilişkin 156. maddesi kapsamında suçlanıyor. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor.

Levent Ersöz’ün suçlandığı TCK’nın 156. maddesinde, “Reisicumhur hakkında suikastta bulunanlarla buna teşebbüs edenler fiilleri teşebbüsü tam derecesinde ise ağırlaştırılmış müebbet ağır hapis cezasıyla, nakıs ise müebbet ağır hapis ile cezalandırılır.” deniyor.
Ersöz’ün şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazılan talimatta ise “Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde rahatsızlanarak vefat etmesi sürecindeki olaylar ve temel konularda ifadeler arasındaki çelişkiler gözetildiğinde, merhum Cumhurbaşkanı’nın organize bir şekilde işlenen cinayete kurban gittiği yönünde kuvvetli şüpheler bulunmaktadır.” görüşleri yer alıyor. Dava zaman aşımına bir gün kala açıldı.

tuggeneral-levent-ersoz

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz