- Hoşgeldiniz

ileri Demokrasi: PKK’ya Kutlama Serbest, işçiye Yasak!

ileri Demokrasi: PKK’ya Kutlama Serbest, işçiye Yasak! sitemize 02 Mayıs 2013 tarihinde eklenmiş ve 503 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

PKK’ya Kutlama Serbest işçiye Yasak

1 Mayıs Gazileri yoğun bakımda!

İstanbul’da 1 Mayıs olaylarında lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp ve dilan-meral.-1-mayis.pgatanamayan öğretmen adayı Meral Dönmez kafasına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeniyle yoğun bakımda

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde  polis müdahalesi sırasında Meral Dönmez (27) isimli bir kadın da yaralandı.  kafasına isabet eden gaz bombası kapsülü nedeniyle yaralanan Dönmez, sağlık ekiplerince Türkiye

Hastanede kafatasında kırıklar tespit edilen, Dönmez’in beyin kanaması geçirdiği öğrenildi.

MERAL ÖĞRETMENİN ÖLÜM TEHLİKESİ VAR

Meral Dönmez’in eniştesi Hakan Yaşa, başına isabet eden kapsül nedeniyle beyin kamasını geçirdiğini söyleyerek, “Meral’in başına 1 Mayıs kutlamaların da gaz kapsülü isabet etmiş. Türkiye Hastanesi’ne getirilerek ilk tedavisi yapıldı. Beyin kanaması geçirdiği için hastane bizi Bahçelievler’de bulunan özel bir hastaneye sevk etti. Meral’in ölüm tehlikesi var. Kendisini 48 saat kadar bekleyeceğiz. Bizde doktorlardan Meral’in sağlık durumu hakkında saat başı bilgi alıyoruz” dedi.

KAFATASINDA PARÇALI KIRIKLAR MEVCUT

Avukat Evrim Deniz Karatana, Meral Dönmez ve yine başından yaralanan lise öğrencisi Dilan Alp’in bundan sonraki hukuki sürecini takip edeceklerini belirterek, “Meral Okmeydanı’nda 1 Mayıs’la ilgili bir basın açıklaması yapmak üzereyken polisin saldırısı sonucunda yaralanıyor. Doğrudan hedef alınarak başına isabet eden bir gaz bombası ile yaralandı ve beyin kanaması geçirdi. Şuan da kafatasında parçalı kırıklar mevcut. Bu yüzden henüz müdahale edilemiyor. Doktorlarımız süreci izliyor, hayati tehlikesi devam ediyor” diye konuştu.

HUKUKİ BİR SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ

17 yaşındaki Dilan’ında Tarlabaşı’nda 1 Mayıs kutlamaları sebebiyle orada bulunduğunu iddia eden Karatana, “Polis ekiplerinin attığı gaz bombasının kafasına gelmesiyle yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek ilk tedavisi yapıldıktan sonra yoğun bakım servisinde yer olmaması nedeniyle Bahçelievler’deki özel bir hastaneye sevk edildi. Yaşanan talihsiz olayda bir ilginçlik dikkatimizi çekti. Her iki genç kızımız da kafalarının aynı yerinden yaralanmış. Her ikisi açısından da ne olacak bilmiyoruz hayati tehlikeleri mevcut. Hayati tehlike atlatılsa dahi kalıcı hasarlarla kalma ihtimalleri var. Tabi kalıcı hasar kalmaması için doktorlarımız ve aileler uğraşıyorlar.

Çağdaş Hukukçular Derneği olarak bu konu ile ilgili hukuki bir süreç başlatacağız. Yarın hem iki kızımız ve diğer yaralananlarla ilgili bir suç duyurusunda bulunacağız. Bu sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Polis Terörü!!!

1-mayis-1

1 MAYIS KUTLAMALARI

 

 

 

 

 

 

 


TURKEY-MAYDAY/1-mayis-polis-siddeti

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz