- Hoşgeldiniz

içmesuyu arıtma tesisi yapılıyor

içmesuyu arıtma tesisi yapılıyor sitemize 10 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 407 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 içmesuyu arıtma tesisi yapılıyor

Kocaeli’ne dünya kalitesinde sağlıklı içmesuyu sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kartepe Suadiye bölgesindeki yerel kaynakları arıtmak için içmesuyu arıtma tesisi inşa ediyor.

YEREL KAYNAKLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Kurum mühendisleri tarafından projelendirilen İSU TİP İçmesuyu Arıtma Tesisi, yerel kaynakların arıtılarak değerlendirilmesi için çeşitli bölgelerde inşa ediliyor. Daha önce Derince Kaşıkçı, Körfez Alihocalar ve Karamürsel Osmaniye bölgelerinde inşa edilerek faaliyete konulan İSU TİP arıtma tesisi Kartepe Suadiye bölgesinde de yapılıyor.

İÇMESUYU İHTİYACI KARŞILANACAK

Suadiye’nin içmesuyu ihtiyacının karşılanabilmesi için bölgedeki yerel kaynak sularını arıtacak olan İSU TİP 200 İçmesuyu Arıtma Tesisinin inşaatına bir süre önce başlandı. Suadiye’nin Toraman bölgesinde 200 m3 kapasiteli olarak projelendirilen arıtma tesisinin betonarme inşaatı yapılıyor.

KALİTELİ SU VERİLECEK

Karamürsel Valideköprü ve Gölcük Değirmendere ile birlikte inşaatı süren Suadiye arıtma tesisi önümüzdeki aylarda tamamlanacak. Bölgedeki yerel kaynak suları cazibeli boru hatları ile arıtma tesisine ulaştırılacak. Arıtma tesisinde içmesuyu kalite standartlarında arıtıldıktan sonra Suadiye içmesuyu şebekesine verilerek bölgenin kaliteli ve arıtılmış içmesuyu ihtiyacı karşılanacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz