- Hoşgeldiniz

Herkes üzerine düşeni yapmalı

Herkes üzerine düşeni yapmalı sitemize 06 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 222 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu zararlı madde kullanımının doğurduğu olumsuz sonuçların gençlere etkili bir şekilde anlatılması gerektiğini kaydetti. Başkan Karaosmanoğlu “Bu konuda kentin tüm ileri gelenleri üzerine düşeni yapmalı” dedi.

YEŞİLAY HAFTASI’NI KUTLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Yeşilay Haftası’nı kutlayarak herkese sağlık ve yaşam dolu bir ömür dileyen Başkan Karaosmanoğlu“ Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kötü alışkanlıklardan korunması için yerel yönetimler olarak bizlere, kurum ve kuruluşlara, sivil toplum örgütlerine büyük görev düşmektedir.” dedi.

ÖRNEK OLMALIYIZ

Çocuklarımızı ve gençlerimizi sigara, alkol, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için herkesin kendine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini dile getiren Başkan Karaosmanoğlu” Sağlıklı bir kentin inşasını, ancak çocuklarımızı ve gençlerimizi eğiterek gerçekleştirebiliriz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, onlara aşılayacağımız bilinçle mümkün hale gelecektir. Gençlerimize iyi örnek olmalıyız” ifadelerini kullandı.

TOPLUM BİLİNCİNİ GELİŞTİRMELİYİZ

Toplumsal gelişimi sağlamak için bilinçli nesiller yetiştirmeliyiz” diyen Başkan Karaosmanoğlu “Bilinçli ve duyarlı nesiller, iyi bir eğitim almış, doğru davranışları bir yaşam biçimine dönüştürmüş bireylerden oluşur. İçki, sigara gibi zihni köreltecek her türlü zararlı alışkanlık yanlış davranışların önünü açacaktır. Toplumsal geleceğimiz adına öncelikle bireylerimizde bu olumlu bilincin gelişmesi için çaba göstermeliyiz” ifadesini kullandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :