- Hoşgeldiniz

Hereke tekrar tarihi kimliğine kavuşuyor

Hereke tekrar tarihi kimliğine kavuşuyor sitemize 25 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.120 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Hereke tekrar tarihi kimliğine kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Hereke Merkez Sümer Camii’nin çevresi ve Sümer Meydanı düzenleme çalışmasının tanıtım programına katıldı. Programda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Hereke’nin tarihi kimliğini yeniden ortaya çıkaracak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

HEREKE SÜMER MEYDANI

Büyükşehir tarafından yapılan Hereke Sümer Camii’nin çevresi ve Sümer Meydanı düzenleme çalışması, gerçekleşen bir programla kamuoyuna tanıtıldı. Programa Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra AK Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Zeki Aygün, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Programın açılış konuşmasını yapan Körfez Belediye Başkanı Pehlivan, Hereke’de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve desteklerinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. Tanıtım programına katılan Herekelilere seslenen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Geleceğin modern ve model Kocaeli’sini, Körfez ilçesini ve Herekesi’ni sizlerle birlikte kuruyoruz. Kültür ve tarih hazinemizi yarınlara aktarmayı hedefliyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız düzenlemelerle,Hereke tarihi kimliğine yeniden kavuşacak. Hereke’de adeta bir tarih adası oluşacak’’ ifadesini kullandı.

HEREKE TARİH ADASI

Öte yandan Hereke Sümer Meydanı ve camisi çevre ve peyzaj düzenlemesi kapsamında bölgede yapılan çalışmalarla Hereke’de bir tarih adası meydana geliyor. Bu çalışmada; TCDD ile birlikte tarihi tren garı restorasyonu tamamlandı, Hereke Kalesi restorasyon projesi tamamlandı, Hereke vapur iskelesinin binası tarihi dokuya uygun olarak yenilendi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz