- Hoşgeldiniz

Helikopter şehitleri için tören düzenlendi

Helikopter şehitleri için tören düzenlendi sitemize 15 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 351 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı’ndan kalktıktan bir süre sonra düşen S-70B Skorsky tipi helikopterde şehit olan görevli personel için askeri tören düzenlendi.

DENİZ HAVA ÜS KOMUTANLIĞI’NDA TÖREN

Şehit Deniz Pilot Üsteğmen Çağrı Ceyhan, Radar Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu, Astsubay Çavuş Ömer Burak Ögüt, Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz için Kartepe ilçesindeki Cengiz Topel Havalimanı’nda bulunan Deniz Hava Üs Komutanlığı’nda tören yapıldı.

BAKANLAR VE KUVVET KOMUTANLARI KATILDI

Törene, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Deniz Kuvvetleri Komutanı Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Veysel Kösele, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Hava Komutanı Orgeneral Akın Öztürk, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, askeri erkan ve şehit aileleri katıldı.

ADLARI TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Bakanlar ve kuvvet komutanları, şehit ailelerinin yakınlarına giderek taziyelerini iletti. Askeri tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende bir konuşma yapan Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Ercan İncioğlu, “Dört kahraman Türk deniz havasını sonsuzluğa uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Kahraman şehitlerimizin çok değerli anne, baba, eş kardeş ve yakınları gözyaşlarınızı yürekten hissediyoruz. Şehitlerimiz, bu kutsal mesleği seçerek vatan ve millet sevgisi, asker için en yüksek makam olan şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Vatan ve millet uğruna hayatlarınızı ortaya koyarak Türk milli şanlı tarih sayfalarına adınızı altın harflerle yazdırdınız. Sizleri sonsuzluğa saygı ve vefa ile Allah’tan rahmet değerli kederli aileleriniz ve silah arkadaşlarınıza baş sağlığı diliyoruz.”dedi.

DUALARLA MEMLEKETLERİNE UĞURLANDILAR

Konuşmadan sonra Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu dua yaptı. Duanın ardından şehit naaşları cenaze araçlarına konuldu. Cenaze araçları tören alanından giderken askerler selam durdu, aileleri gözyaşlarına hakim olamadı ve el salladı. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. Deniz Pilot Binbaşı Deniz Akdeniz’in cenazesi, Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, Deniz Pilot Üsteğmen Çağrı Ceyhan İstanbul Ataköy’de, Radar Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu Ankara’da, Astsubay Çavuş Ömer Burak Öğüt Eskişehir’de toprağa verilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :