- Hoşgeldiniz

Halk Oyunculardan şölen daveti

Halk Oyunculardan şölen daveti sitemize 08 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 533 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Halk Oyunculardan  şölen daveti

Halk Oyunları’nda Türkiye çapında zirvede olan ve geçtiğimiz yıl yapılan Kocaeli şampiyonasının yanı sıra, Horon ekiplerinde Türkiye şampiyonu olan, Karma Ekiplerde ise Türkiye ikincisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor halk oyunları ekibi bu yılda oldukça iddialı. Artvin sahne düzenlemesi oyununu sergileyecek olan mavi beyazlı halk oyunu ekipleri, bu yıl büyük bir proje hazırlayarak, izleyenlere yayla tadı ve havası verecek bir gösteri sunacaklar.

EKİP 32 KİŞİDEN OLUŞUYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Antrenörü Murat İskenderoğlu nezaretinde birkaç aydır hazırlıklarını sürdüren ve 16 erkek 16 bayan olmak üzere 32 kişiden oluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ekibi, bu yıl Türkiye şampiyonluğunu yeniden kazanmak istiyor. Yenilenen kostümleri, sahne düzenlemesi, görsel enstrümanları ve oyun müziğiyle izleyenleri mest eden ekip 8-10 Mart tarihlerinde düzenlenecek il birinciliği etabına katılacak.

DÖRT BRANŞTA MÜCADELE EDECEK

Kocaeli Atatürk spor salonunda yapılacak il birinciliği yarışmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Halk Oyunları Topluluğu, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere dört branşta mücadele edecek. Yarışmada minikler İzmir, yıldızlar Trabzon, gençler Rize ve Büyükler ise Artvin yöresi oyunlarını izleyenlere sergileyecek.

ŞÖLENE DAVET ETTİLER

İl birinciliğini hedefleyen başarılı topluluğun hedefi 4-6 Nisan tarihlerinde Giresun’da yapılacak Horonlar Türkiye Şampiyonası’nda geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda şampiyonluk yaşamak. Halk oyuncular, hafta sonu İzmit Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak olan muhteşem şölene tüm Kocaeli’leri davet etti.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz