- Hoşgeldiniz

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak? sitemize 14 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 591 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Meteoroloji hafta sonu beklenen hava sıcaklık tahminlerini yaptı.

Yer yer yağış görülse de sıcaklık artıyor. 

İşte Meteorolojiden yurtta beklenen hava sıcaklık tahminleri:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Sinop, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Çanakkale’nin kuzey ilçeleri, Balıkesir’in Bandırma ilçesi ile Kastamonu kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, ülkemiz genelinde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, Genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu bölgesinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzeybatısı ile Kıyı Ege’de kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Trakya, İstanbul, Çanakkale’nin kuzey ilçeleri ile Balıkesir’in Bandırma ilçesinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle ve akşam saatlerinde bölgenin kuzeybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege’de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Sinop ile Kastamonu’nun kıyı kesiminin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzeydoğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz