- Hoşgeldiniz

Güzel Sanatlar bölümü öğrencilerinin kültür çıkarması

Güzel Sanatlar bölümü öğrencilerinin kültür çıkarması sitemize 09 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 318 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Güzel Sanatlar Bölümü, Resim ve Seramik branşı öğrencilerini, İstanbul’da açılan ve 20. Yüzyılın çok yönlü sanatçısı Joan Miro’nun sergisi ile buluşturdu. Sanat çevrelerinin uzun zamandan beri beklediği “Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” adlı sergisini gezen Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Güzel Sanatlar Bölümü Resim ve Seramik branşı öğrencileri, büyük usta Miro’nun eserlerini yakından inceleme fırsatı buldu. Öğrenciler gezi sayesinde ayrıca İstanbul’da açılan üç ayrı ve önemli sergiyi de gezdi.

SAKIP SABANCI MÜZESİ’NDE ÖNEMLİ SERGİ

İspanyol ressam ve heykeltraş Joan Miro’nun olgunluk dönemine odaklanan ve “Kadınlar, Kuşlar, Yıldızlar” adını taşıyan sergisi İstanbul’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluştu. Heyecanla beklenen sergiyi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Güzel Sanatlar Bölümü Resim ve Seramik branşı öğrencileri de izleme fırsatı yakaladı.

BÜYÜK USTANIN ESERLERİNİ İNCELEDİLER

Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim ve Seramik branşı öğrencileri, Akdeniz coğrafyası ve insanına dair gözlemlerinden ilham alan Miró’nun, kadın, kuş ve yıldız temalarına yoğunlaşan sergisinde sanatçısının sembolik dilini anlama olanağı buldu.

İSTANBUL MODERN SANAT MÜZESİ’NE UĞRADILAR

Resim ve Seramik branşı öğrencileri İstanbul gezisi çerçevesinde ayrıca İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde sergilenmekte olan üç önemli sergiyi de gezdi. Öğrenciler, burada açılan, ressam “Mehmet Güleryüz Retrospektif” sergisi ile 136 sanatçının eserlerinin bulunduğu “Geçmişten Geleceği” adlı sergideki eserleri inceledi. Öğrenciler son olarak dünyanın en prestijli fotoğraf ajanslarından Magnum Photos’un geçtiğimiz yüzyıldan bu yana görsel ve kültürel iz bırakan fotoğraflarının kontak baskılar üzerinde sergilendiği “Magnum Kontak Baskılar Fotoğraf” sergisini de büyük bir keyifle gezdi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :