- Hoşgeldiniz

Gölcük Denizevlerde hasarlı iki blok yıkıldı

Gölcük Denizevlerde hasarlı iki blok yıkıldı sitemize 08 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.041 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

Gölcük Denizevlerde hasarlı iki blok yıkıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 17 Ağustos Marmara depreminde hasar gören binaları yıkmaya devam ediyor. İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 14 yıl önce meydana gelen felaket sonrası hasarlı olarak belirlenen binalar yıkılıyor. Zemininde kayma olduğu belirlendiği için hasarlı olarak kaydedilen Gölcük Kavaklı Mahallesi’ndeki Denizevler Sitesi’nde iki blok yıkıldı.

HASARLI MİNARE DE YIKILDI

KEDAŞ binasında başlayan yıkımlar şehrin pek çok yerinde gerçekleşti. Körfez Güney Mahallesi Çarşı Camii Minaresi vinçlere yardımıyla parça parça sökülerek yerinden alındı. Yıkım programı dâhilinde Gölcük ilçesinde 6, İzmit İlçesinde 3, Başiskele İlçesinde 2, Derince İlçesinde 1 ve Körfez İlçesinde 1 bina olmak üzere toplam 14 yapının yıkımı yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüm yıkımlar için gerekli araç-gereç ve teknik desteği sağlıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz