- Hoşgeldiniz

Gez Gör Kocaeli Projesi hayata geçirildi

Gez Gör Kocaeli Projesi hayata geçirildi sitemize 23 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 515 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Gez Gör Kocaeli Projesi hayata geçirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’de yaşayan vatandaşların yaşadıkları kentin kültürel mekânları tanıtmak, hiç görmedikleri yerleri gezdirmek ve hayata geçirilen hizmetleri yakından tanıtmak amacı ile Gez Gör Kocaeli Projesini hayata geçirdi. 2012 Nisan Ayı’nda başlayan örnek çalışma ile bu güne kadar 13 bini aşkın vatandaş kenti tanıma imkanı buldu.

2012 NİSAN AYI’NDA BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nın yürüttüğü Gez-Gör Projesi vatandaşlara daha önce hiç görme fırsatı bulamadıkları kentin tarihi ve kültürel mekanlarını tanıtıyor. 2012 yılı Nisan Ayı’ndan itibaren hayata geçirilen proje ile vatandaşlar 25’er kişilik ses sistemi ve video izleme imkanı bulunan 2 tam donanımlı otobüs ve yabancı dil bilen uzman personel eşliğinde kenti gezme imkanı buluyor.

HAFTADA 6 GÜN

Oldukça ilgi gören projeden kapsamında şu ana kadar 13 bin’den fazla vatandaş yararlandı. Vatandaşların memnuniyetini kazanan çalışma ile 300’ün üzerinde gezi yapıldı. Haftada 6 gün olarak yapılan örnek çalışma Kocaeli’nin 12 ilçesinde de yürütülüyor.

MESLEK TANITIM GEZİLERİ

Gez-Gör Projesi ile önemli kazanımlarda sağlanılıyor. Örneğin lise son sınıflarına yönelik meslek tanıtma gezileri ile öğrenciler meslekler ile ilgili ayrıntılı bilgi alabiliyor. Üniversitenin ilgili bölümlerine yapılan ziyaretlerde meslek uzmanlarından bilimsel veriler, öğrenim gören lisans öğrencilerinden tavsiyeler alınabiliyor. Ayrıca meslek grupları çalışanlarını yerinde ziyaret ederek çalışma şartları hakkında bilgi alınabiliyor.

HER KESİMDEN

Projeden engelli vatandaşlar ve yakınları, köy okullarında eğitim gören çocuklar, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Odaları, Halk Eğitim Kursiyerleri, ilimize yeni gelen üniversite öğrencileri, yabancı konuklar, sosyal Medyadaki takipçiler, mahalle sakinleri, Bilgievleri öğrencileri velileri gibi birçok grup yararlandı. Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar 318 16 11 numaralı hattı arayıp randevu alabiliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz