- Hoşgeldiniz

Gençlik Hizmetleri’nde Birimler, Projelerini Anlattı

Gençlik Hizmetleri’nde Birimler, Projelerini Anlattı sitemize 26 Şubat 2015 tarihinde eklenmiş ve 323 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda yeni kurulan bir şube müdürlüğü olarak hayata geçirilen ve geçirilecek projeler anlatıldı.

7’DEN 27’YE TÜM GENÇLERE

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 7’den 27’ye bütün gençlerin yanında olmaya devam ediyor. Her yaştan gençlere hizmet eden müdürlükte; Üniversite öğrencileri için Akademik Okullar ve yaz-kış kamplarının bulunduğu “Akademi Üniversite” birimi, lise öğrencileri için henüz altyapı çalışmaları devam eden “Akademi Lise” birimi bulunuyor.

BİLGİ EVLERİ 8 İLÇEDE 13 MERKEZDE

İlk ve ortaokul öğrencileri için, 5 yıl önce hizmete başlayıp, bugün 8 ilçede,13 merkezde toplam 136 personelle hizmet veren Bilgi Evleri, müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Öğrencilerin yanı sıra velilere de eğitim verilen Bilgi Evlerinde değerler eğitimi kapsamında Anne Okulu projesi hayata geçirilerek, toplam 359 veliye eğitim verildi.

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER BİRİMİ

Günümüz itibariyle Kocaeli’de üniversite eğitimi gören, 91 ülkeden bin 365 öğrenci bulunmakta. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü çatısı altında organize edilen Uluslararası Öğrenci Birimi bu öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenerek onlara hizmet ediyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :