- Hoşgeldiniz

Gebze’de yapılacak olan Olimpik Yüzme Havuzunun çalışmaları başladı

Gebze’de yapılacak olan Olimpik Yüzme Havuzunun çalışmaları başladı sitemize 17 Ağustos 2013 tarihinde eklenmiş ve 889 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gebze’de yapılacak olan Olimpik Yüzme Havuzunun çalışmaları başladı

 

 

Kentte pek çok spor alanı kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli’de başarılı sporcuların yetişmesine katkı sağlıyor. Uluslar arası standartlara sahip spor mekanları da inşa eden Büyükşehir Belediyesi sporun her alanından yeteneklerin oluşmasına zemin hazırlıyor. Bu amaçla Gebze Şehir Stadyumu arkasındaki mevcut kullanılmayan inşaat halindeki havuzun yerine olimpik yüzme havuzu yapılıyor. Çalışma kapsamında alanda bulunan beton havuz yıkıldı. Zeminin tesviyesinin ardından betonarme çalışmaları uygulanacak.

 

İKİ ÖNEMLİ TESİS

Olimpik yüzme havuzunun hemen yanı başında Amatör Spor Evi inşası da yer alıyor. Kent sporuna önemli katkı sağlayacak bu iki tesis, bölgeyi adeta bir spor köyü haline getirecek. Tesisin içinde bir adet 2 metre derinliğinde 25×50 ölçülerinde olimpik havuz, 1.60 Bu metre derinliğinde 16×25 ölçülerinde ısınma havuzu ve 4.50×11.00 ebadında bir de çocuk havuzu bulunacak. Tesisin olimpik yüzme havuzu bölümüne 750 seyirci kapasiteli tribün yapılacak.

 

13 BİN 288 METREKARE KULLANIM ALANI

Tesiste olimpik, ısınma ve çocuk olmak üzere iki ayrı havuz bulunacak. Tam donanımlı yapılacak olan olimpik yüzme havuzu çeşitli su sporları organizasyonlarına ev sahipliği yapacak. Proje toplam 13 bin 288 metrekare alan üzerine inşa edilecek. Proje bodrum kat zemin kat ve bir kattan oluşacak.

 

TAM DONANIMLI

Tesiste soyunma odaları, sauna, masaj, fitness center, teknik merkezler ve ısınma salon gibi bölümler yer alacak. Tesisin birinci katında kat danışma, bilet satış, büfe, ofis, seyirci fuayesi, kafeterya ve mutfak bulunacak. Tesisin havuz ve tribün çatısı çelik çatı olup üzeri kenetli sistem trapezoidal kaplama şeklinde yapılacak. Dış cephe kaplaması alüminyum kompoze panel olarak düzenlenecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz