- Hoşgeldiniz

Gebze’de Peygamber Torunuyum Diyen Dolandırıcı

Gebze’de Peygamber Torunuyum Diyen Dolandırıcı sitemize 12 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.206 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gebze’de Peygamber Torunuyum Diyen Dolandırıcı

Kocaeli’de kendisini peygamber torunu olarak tanıtarak bin 49 aileyi konut yapma vaadiyle dolandıran şahıs, 636 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gebze Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 2008 yılında kendisini peygamber torunu olarak tanıtarak bin 49 aileyi konut yapmak vaadiyle kandıran Mustafa Mallı’nın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme, Mustafa Mallı’ya üzerine atılı suçlardan dolayı 636 yıl hapis cezası verdi.

Yurtdışı yasağı getirilen Mustafa Mallı cezası kesinleşene kadar her gün karakola giderek imza verecek.

CEZA MAĞDURLARI TATMİN ETMEDİ

Mollaoğlu Mağdurları Derneği Başkanı Ömer Aktaş ise, “Çokta umduğumuz bir sonuç olmasa dahi 636 yıl hapis cezası almış olması bizleri kısmen rahatlatmıştır. Paramız gitti ama geride kalan başka insanlar bu şekilde mağdur olmayacak.

İnsanların dini değerleri ve hassasiyetleri üzerinde böyle bir nitelikli dolandırıcılığa girilmemesi adına önce yüce adaletimizi bu konuda kutluyor ve teşekkür ediyoruz.

Mollaoğlu Mağdurları Derneği Başkanı Ömer Aktaş, Belediyeyide suçlayarak,  belediye hakkında dava açacaklarını belirtti.

peygamber_torunuyum_diyerek_dolandirdi.jpq

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz