- Hoşgeldiniz

Gebze’de gönüllü arama-kurtarma ekibi kuruldu

Gebze’de gönüllü arama-kurtarma ekibi kuruldu sitemize 16 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 615 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gebze’de gönüllü arama-kurtarma ekibi kuruldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze İlçesi’nde görev yapacak gönüllü itfaiyecilerden kurulu teknik arama-kurtarma ekibi kurdu. Hepsi kendi alanlarında uzman dalgıç, doktor, mimar, balık adam, arama kurtarma uzmanından oluşan ekip, acil durumlarda vatandaşların can ve mal güvenliğini koruyacak.

ÇÖPOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Türkiye’ye örnek hayata geçirdiği hizmetlerine bir yenisini ekledi. Gebze’deki acil durumlarda vatandaşların imdadına yetişmek üzere hepsi kendi alanlarında uzman isimlerden oluşan gönüllü bir ekip oluşturuldu. Büyükşehir AFKOM Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekip Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu’nu ziyaret etti.

GÖNÜLLÜLÜK DAHA DA ANLAMLI

Ziyarette Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, Gönüllü İtfaiyeciler Sorumlusu Yusuf Çınkıl ve teknik arama kurtarma ekibi katıldı. İtfaiyeciliğin çok kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu bu kutsal mesleği gönüllü olarak yapmak ise bu görevi daha da anlamlı hale getirdiğini belirtti. Genel Sekreter Yardımcısı Çöpoğlu, insanların can ve mal güvenliğini koruyacak bu ekibin Kocaeli’ye önemli hizmetler vereceğinin de altını çizdi.

HEPSİ KENDİ ALANINDA UZMAN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı AFKOM Şube Müdürlüğü Gebze Gönüllü İtfaiyeciler Teknik Arama Kurtarma Ekibi adı altında görev yapacak ekipte kendi dalında yetişmiş uzman isimler yer alıyor. 1. sınıf dalgıç, sivil savunma ve arama kurtarma uzmanları, doktor, dalış eğitmenleri, balık adam, acil tıp teknisyenleri bu ekipte hizmet verecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz