- Hoşgeldiniz

Gebze Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesi restore edilecek

Gebze Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesi restore edilecek sitemize 14 Ekim 2014 tarihinde eklenmiş ve 297 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Tarihi yapıları restore ederek günümüze kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir yapıyı daha yenileyecek. Gebze Eskihisar’da yer alan Osman Hamdi Bey Müzesi’nin yanındaki kayıkhane restore edilerek, kültür hazinesine katılacak. Kocaeli’de ve Türk sanat tarihinde önemli bir yeri olan Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesinin restore edilmesi için ihale düzenlendi.

19. YÜZYILDAN KALMA

Bütün restorasyon projeleri hazırlanan kayıkhane, ilgili Kültür Varlıkları Koruma Kurulu onayına müteakip restorasyon ihalesine hazırlandı. Osman Hamdi Bey Müzesi’nin önemli bölümlerinden olan kayıkhane restore edilecek. Osman Hamdi Bey’in kayıkhanesini özellikle İstanbul’a gidiş gelişlerinde deniz yolundan kullandığı biliniyor. Kayıkhane restorasyonun ardından kültürel ve sosyal amaçlı kullanılacak. Kayıkhane Kocaeli’de 19. yüzyıldan günümüze ulaşan orijinal kayıkhane olma özeliğini taşıyor.

İHALEYE 6 TEKLİF VERİLDİ

Kayıkhanenin restorasyon ihalesi, Büyükşehir Belediyesi ihale salonunda gerçekleştirildi. İhaleye 6 firma teklif verdi. En düşük teklifi 218 bin 157 TL ile Habiloğlu Ticaret verirken en yüksek teklif ise 249 bin 902 TL ile Barancan İnşaat’tan geldi.

Firmalar

Teklifler

Habiloğlu Ticaret

218 bin 157 TL

Oymataş Ticaret

221 bin 219 TL

Arşimet İnşaat

226 bin 520 TL

Çağın İnşaat

240 bin TL

Erbil Grup

249 bin 506 TL

Barancan İnşaat

249 bin 902 TL

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :