- Hoşgeldiniz

Gebze Hakemlerinden Karaosmanoğlu’na ziyaret

Gebze Hakemlerinden Karaosmanoğlu’na ziyaret sitemize 21 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 787 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gebze Hakemlerinden  Karaosmanoğlu’na ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve halen Gebze’de yapımına devam edilen Amatör Spor Evi için başvuruda bulunan Gebze’deki hakemler, kendilerine de yer ayrılması sebebiyle Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

 

AMATÖRE PROFESYONEL DESTEK

Büyükşehir Belediyesince, daha önce İzmit’te yaptırılan amatör evinin bir yenisi de Gebze de yapılıyor. Yapımına 3 ay önce başlanılan ve halen hızla ilerleyen inşaat tamamlandığında bölge sporuna önemli katkılar sunacak. Bünyesinde soyunma ve kulüp odalarının yanı sıra taban birliklerine ait bölümler ve salonlarla bin 100m² alana kurulan tesis, amatörün çıtasını yukarılara taşıyacak.

ZİYARET ŞİİRLE TAÇLANDI

Kocaeli’nin Gebze tarafında (Gebze, Darıca, Çayırova, Dilovası) oturan hakemler antrenman, müsabaka ve eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere kendilerine tahsis edilecek salon için Büyükşehir Belediye Başkanına ziyarette bulunarak teşekkür ettiler. Ziyarete; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve gözlemci Bekir Yümnü, Gebze Kaymakamlığı Bina Amiri ve Eski Hakem Özdilek Kırbaş, Klasman Hakemi Gündoğdu Yiğit ve genç hakemlerden oluşan bir heyet katıldı. Ziyarete Fen İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Altay ile Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen de iştirak etti. Ziyarette hakemler adına Gündoğdu Yiğit, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na çiçek takdim etti. Eski hakemlerden Özdilek Kırbaş ise desteklerinden dolayı Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkürlerini sunarak hakem dostu rozetini takdim etti ve ayrıca Başkan’a hitaben yazdığı şiiri okudu. Şiiri çok beğenen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu amatör spor evinin resmi açılışında yapılacak törende şiirin okunması talimatını verdi.

HAKEMLİK KUTSALDIR

Hakemleri memnuniyetle karşılayan Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Spora ve sporcuya sürekli destek veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi. Tesisleşme ve altyapıya yapılan hizmetlerin sporda başarı için temel oluşturduğuna değinen Başkan Karaosmanoğlu, “7’den 70’e herkesi spora davet ediyor ve sporcusundan tutunda, spora hizmet eden her birime kadar destek vermeye çalışıyoruz” diye konuştu. Hakemlerin meşakkatli ve adalet dağıtmak gibi kutsal bir görevleri olduklarına da değinen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “Hakemlerin çalışmalarını ve başarılarını destekliyoruz” dedi.

FAİR PLAY KURALLARIYLA YARIŞILMALI

Sporda şiddet ve küfürün yeri olmadığını vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Spor dostluk, barış ve kardeşliği temsil etmektedir. Sporun centilmence yapılmasını ve fair play kuralları içerisinde gerçekleşmesini istiyoruz. Sporda güzelliklerin yaşanması, dostlukların paylaşılması en büyük temennimiz, ailelerinde beklentileri de bu yöndedir” dedi. Küfür ve şiddeti hiç bir zaman tasvip etmediklerini, sadece spor alanlarında değil hiç bir alanda bu durumları kabul edemeyeceklerini belirten Karaosmanoğlu, “Her şey karşılıklı görüşme, anlayış ve saygı çerçevesinde çözümlenebilir, bu bağlamda hakemlerimizin de gençlere ve ufak sporculara bu ilkeleri aşılamalarında fayda görüyorum” ifadelerini kullandı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz