- Hoşgeldiniz

Gebze Dershaneler Birliğinden Dersanelerin Kapatılmasına Tepki

Gebze Dershaneler Birliğinden Dersanelerin Kapatılmasına Tepki sitemize 15 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 525 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Dershaneler Birliğinden Dersanelerin Kapatılmasına Tepki

Gebze Dershaneler Birliği, MEB tarafından dershanelerin kapatılması ile ilgili hazırlanan yasa taslağına tepki gösterdi.

Dernek Başkan Ertuğrul Taşlı, veli ve öğrencilerin her zaman yanlarında bir kalkan gibi hissettikleri bu kurumların ortadan kalkmasından oldukça rahatsız duyduklarını dile getirdi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde faaliyet gösteren Gebze Dershaneler Birliği, tarafında yapılan yazılı açıklamada, “Hali hazırda eğitimde fırsat eşitliğini daha geniş bir alana yayılmasına katkı sağlayan dershaneler kapatılırsa eğitim büyük bir darbe alacak. Batıda imkanları çok geniş olan okullar ile doğuda imkanları zayıf olan okullarda okuyan öğrenciler arasında ciddi farklar ortaya çıkacak. Dershanelerin rehberlik çalışmaları ile eğitime yaptıkları katkı nasıl görmezden gelinebilir. Dershaneler gelir seviyesi düşük ailelerin öğrencilerini, başarısız, okula entegre olamayan öğrencileri yaptıkları rehberlik çalışmaları ile eğitime sürecine katıyor ve onların da daha iyi okullarda okumalarına imkan sağlıyor. Bu kurumlar kapatılırsa Anadolu’nun birçok ilindeki çocuklar ellerindeki fırsatı kaçırmış olacaklar.  Bakanın yaptığı açıklamalar dershane yöneticilerini oldukça rahatsız etmiştir.

Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün açıklamaları dikkate alınmalıdır. Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili olarak, Öncelikle dershanelerin sebepleri yok edilmedi. Okullar varken paralel eğitim olması hoş değil. Ama bunun sebeplerini doğuran ihtiyaçların ortadan kaldırmak gerek.

Biz de konuya dershanelerin bir sebep olmadığını sonuç olduğunu sebepleri yok etmeden sonuçların yok edilmesinin eğitimde daha büyük bir kaos doğuracağını konunun gündeme geldiği ilk günden beri vurgulamaktayız.” ifadelerine yer verildi.

dershaneler-birligi-nden-tepki-jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz