- Hoşgeldiniz

Gazeteci Savaş Ay Vefat Etti

Gazeteci Savaş Ay Vefat Etti sitemize 09 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 429 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Gazeteci Savaş Ay Vefat Etti

Yaklaşık iki aydır hastanede tedavi gören Savaş Ay, uzun bir süredir gırtlak kanseriyle mücadele ediyordu.

59 yaşındaki Savaş Ay’ın boğazında son dönemde yeni bir tümör oluştu.

Doktorların acil ameliyat talebine izin vermeyen Savaş Ay, bugün öğlen saatlerinde fenalaştı.

Kalbi duran Ay’ı hayata döndürmek için doktorlar uzun süre uğraş verdi. Ünlü gazeteci saat 15.00 sıralarında yaşamını yitirdi.
Savaş Ay Şükran ve Turan Ay’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Marmara Ticari Bilimler Akademisi’nde eğitimini tamamladı.Savaş Ay Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya gazetesinde muhabir olarak başladı. Savaş Ay Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans’ta görev aldı. atv, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar atv, Star TV ve Kanal 1’de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.

İngilizce bilmektedir. 2000 yılında Beyazıt Öztürk ve Kerem Alışık’ında oynadığı Dansöz adlı filmin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı. Ulaş Can Ay isimli, ses sanatçısı bir erkek çocuğa ve Sanem Ay adında, bir kız çocuğa sahiptir. Ayrıca bazı programlar yapıp yoksullara yardımcı olmuştur.

En son A Haber’de muhabirlik yapmakta idi, fakat ses sisteminde bulunan bir sorundan dolayı ancak fısıltıyla konuşabiliyordu.

Savaş Ay’ın kalbi, 1,5 aydır gırtlak kanseri tedavi gördüğü Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde durdu. Savaş Ay doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

savas-ay.jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz