- Hoşgeldiniz

Galatasaraylı futbolcularla Dünya çocukları buluştu

Galatasaraylı futbolcularla Dünya çocukları buluştu sitemize 24 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 450 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Galatasaraylı futbolcularla Dünya çocukları buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Festivali kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 35 çocuk Galatasaray’ın Florya’daki tesislerine gitti. Dünyaca ünlü futbolcularla bir araya gelen çocuklar, yanlarında getirdikleri topları Suriyeli çocuklara gönderilmek üzere futbolculara imzalattı.

DÜNYA ÇOCUKLARI İLE TERİM BULUŞTU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen 35 çocuk, Fatih Terim ve Galatasaraylı futbolcularla tanıştı.

FLORYAYI GEZDİLER

Bu yıl 5’incisi düzenlenen etkinlik kapsamında Kocaeli’ne gelen 1000 çocuk arasından 35’i, Galatasaray’ın İstanbul Florya’daki tesislerini ziyaret ederek dünyaca ünlü futbolcularla bir araya gelme fırsatı buldu. Aralarında Galatasaray hayranı çocukların da yer aldığı ekipteki bazı çocuklar futbolcularla sohbet etti, fotoğraf çektirip imza aldı.

İMZALI TOPLAR SURİYELİ ÇOCUKLARA

Çocuklar, Kocaeli’nden getirdikleri futbol toplarını Galatasaraylı oyunculara imzalattı. Galatasaraylı futbolcuların imzaladığı toplar, Türkiye’deki Suriye mülteci kampında yaşayan çocuklara gönderilecek.

Kocaeli’nde gerçekleşen festival süresince de alanda bulunan Türkiye ve dünya çocuklarının oyuncaklarını getirdiği dev oyuncak kumbarası, festival sonunda savaştan kaçıp Türkiye’deki kamplara sığınan Suriyeli çocuklara götürülmek üzere dolduruldu. Böylece Suriyeli çocuklar, dünya çocuklarının oyuncakları ile oynayacak.

230 BİN ZİYARETÇİ

4 gün süren ve 23 Nisan’da sona erecek olan fuarda çocuklar, Moskova Çocuk Sirki’nin gösterileriyle eğlendi, cam üfledi, araba boyadı, uçurtma yaptı, kendi uçağını tasarladı, robot üretimini öğrendi, kendi parfümünü üretti, sıfır arabaları dilediği gibi boyadı ve daha birçok etkinlikle hem eğlendi, hem de yeni bilgiler öğrendi. Fuarda ayrıca çocuklar, müzikal, tiyatro, eğlenceli atölye, gösteri, bilim şov ve planetaryum gibi çok sayıda etkinlikle buluştu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz