- Hoşgeldiniz

Filistinli Belediyelerden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Filistinli Belediyelerden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret sitemize 09 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 345 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Filistinli Belediyelerden Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Filistin’in Gazze şeridinden eğitim için ilimize gelen Filistin heyetiyle bir araya geldi. Eğitim başlangıç programına katılan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da daha güçlü bir şekilde kardeş Filistin halkının yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

BÜYÜKŞEHİR VE TDBB

Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Filistin’in Gazze şeridinden gelen belediyelerin yönetici ve personeline yönelik eğitim programı başladı. Büyükşehir Meclis Salonu’nda eğitim programının başlangıcı için düzenlenen toplantıya katılan Başkan Karaosmanoğlu, Filistin heyetini şehrimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

MİSAFİR DEĞİL EVSAHİBİSİNİZ

TDBB ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, ‘’Sizlerle bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak için bu programı düzenliyoruz. Filistin halkını biz çok seviyoruz. Ortak değerlerimiz, kardeşlik bağlarımız var. Burada misafir değil, ev sahibisiniz. Türkiye, her zaman Filistin’in ve Filistin halkının yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Filistin halkını çok güzel günlerin beklediğini, yaşanan acıların sona ereceğini umut ediyoruz. Sizin üzüntünüz bizim üzüntümüzdür, sizin sevinciniz de bizim sevincimiz olacaktır’’ifadesini kullandı.

 

TÜRKİYE, GELİŞİMİN ÖRNEĞİDİR

Filistin’den gelen heyet temsilcileri, Mavi Marmara gemisinde yaşanan olayları anarken, ‘’Mavi Marmara şehitlerini bir kez daha rahmetle anıyoruz. Gazze limanına Mavi Marmara şehitleri için bir anıt diktik. Bugün İsrail’in Türkiye’den özür dilemiş olması ve Gazze’ye olan ablukayı kaldıracağını ifade etmesi çok önemli gelişmelerdir. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türkiye’nin bize gösterdiği yakın ilgiye, verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Türkiye, İslam ülkelerinin gelişme örneğidir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TDBB’nin eğitim programı için de ayrıca teşekkürlerimizi iletiyoruz. Burada alacağımız eğitimleri Gazze’deki belediyelerimizde uygulayacağız’’ şeklinde konuştu.

 

15 GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Yaklaşık 15 gün sürecek olan eğitim programında Filistinli belediyecilere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin uzman personeli tarafından, “Bilgi teknolojileri, şehir planlaması ve coğrafi bilgi sistemi” alanında eğitim verilecek, tecrübe paylaşımında bulunulacak. Eğitimler teorik ve pratik alanlarda gerçekleşecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz