- Hoşgeldiniz

Fethullah Gülen, Başbakan’ın “çapulcu” benzetmesine karşı çıktı

Fethullah Gülen, Başbakan’ın “çapulcu” benzetmesine karşı çıktı sitemize 25 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 485 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Fethullah Gülen, Başbakan’ın   “çapulcu” benzetmesine karşı çıktı

Fethullah Gülen bu haftaki sohbetinde Gezi eylemcilerine yapılan “çapulcu” benzetmesine karşı çıktı.

Fethullah Gülen’in “Darılma Yok, Dayanma Var!” başlıklı sohbetinde “Hani sizin belki de çapulcu diyeceğiniz birkaç tane. O tabiri de kullanmayın. Kim bilir sizin öyle diyeceğiniz insanlar bir gün o levsiyattan sıyrılacak, nice yerlerde ne türlü kahramanlıklara imza atacaklardır” sözleri yer aldı. İşte Gülen’in sohbetinden bir bölüm:

“Allah Rasûlü hiçbir zaman kırılmamıştı. Uhud’da savaş stratejisi konusunda ashabıyla istişare ettikten ve onların fikirlerine uyarak meydan muharebesine çıktıktan sonra pek çok şehit verilmiş ve Kendisinin de mübarek başı yarılıp dişi kırılmış olduğu halde kimseye gönül koymamıştı; atf-ı cürümde falan bulunmadan, hiçbir şey olmamış gibi yine ashabını toplayıp onlarla istişare yapmıştı.

-“ÇAPULCU TABİRİNİ KULLANMAYIN”-

Hani sizin belki de çapulcu diyeceğiniz birkaç tane. O tabiri de kullanmayın. Kim bilir sizin öyle diyeceğiniz insanlar bir gün o levsiyattan sıyrılacak, nice yerlerde ne türlü kahramanlıklara imza atacaklardır.

fethullah-gulen

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz