- Hoşgeldiniz

Farsça için tek adres TDED Kocaeli Şubesi

Farsça için tek adres TDED Kocaeli Şubesi sitemize 15 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen Temel Farsça kursu başladı. İranlı İman Safa Hüseyni’nin eğitim verdiği kursa Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören İranlı öğrenciler de kursiyerlerle Farsça konuşarak pratiklerini geliştiriyor.

YENİ BİR KURS DAHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TDED Kocaeli Şubesi tarafından Sanat, Edebiyat ve Kültür Akademisi’nde (SEKA) düzenlenen kurslara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Osmanlı Türkçesi ve Orta Düzey Farsça kurslarının başladığı SEKA’da kursiyerlerin talepleri doğrultusunda Temel Farsça kursu açıldı.

İRANLI EĞİTİMCİ TARAFINDAN

Kocaeli’nin tek Farsça kursu olma özelliği taşıyan kurs İranlı İman Safa Hüseyni tarafından veriliyor. Özel sınıfta yapılan kurslar Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştiriliyor.

12 HAFTA SÜRECEK

12 hafta sürecek kursta ana dili Farsça olan uluslararası öğrenciler de derse katılarak kursiyerlerle Farsça konuşarak pratik yaptırıyorlar. Müfredat üzerinden yapılacak olan kursta yan materyaller de kullanılacak. Kursta, okuma, yazma, konuşma, dinleme ve anlama gibi alanlarda belli bir yetkinliğe ulaşılması hedefleniyor.

ORTA DÜZEY FARSÇA KURSU DA VERİLİYOR

Öte yandan Orta Düzey Farsça Kursu da her hafta Pazar günleri 14.00-17.00 saatleri arasında düzenleniyor. Kurs, Sakarya Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ozan Yılmaz tarafından veriliyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :