- Hoşgeldiniz

Eşini Kaçırdığı İçin Devlet Affetmedi

Eşini Kaçırdığı İçin Devlet Affetmedi sitemize 22 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 345 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eşini Kaçırdığı İçin Devlet Affetmedi

resmi-nikah-kiydi-

Niyazi Karakaya, uzun yıllar sevdiği Elvan Uçar’ı 6 yıl önce kaçırdı. Ailesinin baskısı üzerine Uçar, Karakaya’dan şikayetçi oldu. Tutuklanarak cezaevine gönderilenKarakaya, şikayetin geri alınması üzerine serbest kaldı. Bir süre sonra resmi nikah kıyan çiftin 2 çocukları oldu ancak haklarındaki kamu davası devam etti. Yargıtay, yerel mahkemenin verdiği 5 yıllık hapis cezasını onadı. Karakaya, 6 yıl sonra eşini kaçırmaya yardımcı olan amca oğlu ve arkadaşıyla birlikte cezaevine gönderildi. Elvan Karakaya, “Eşim hırsızlık yapmadı, yolsuzluk yapmadı sadece beni sevdi. Yanlış karar verildiğini düşünüyorum, bu kararın düzeltilmesini istiyorum.” dedi.

Resmi nikahtan sonra eşinin soy ismini alan Elvan Karakaya, yaşadıklarını şöyle anlattı: “2008 yılında eşim beni evlenmek amacıyla kaçırdı. Kendisinden ailem baskısı yüzünden şikayetçi oldum. Şikayetimizi geri aldık ancak kamu davası devam etti. Bu dava 2009 yılında sonuçlandı, eşim 5 sene ceza aldı. Ancak bu cezamızı temyiz ettirdik. Temyizden de kararımız onanıp yaklaşık 2 ay önce geldi. Iki tane evladımız var. Eşim şu anda 57 gündür Izmit Kuruçeşme Kapalı Cezaevi’nde. Yalnızca eşim değil, eşime yardım eden 2 kişi daha kamu davası sebebiyle içeride.”

Karakaya, eşi Niyazi Karakaya, eşinin amca oğlu Vural Karakaya ve Orhan Hacioğulları’nın affedilmesini istedi. Karakaya, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanıma, başbakanıma sesleniyorum, adalet bakanıma sesleniyorum. Lütfen yalvarıyorum, sesimi duysunlar. Iki tane evladım var ayrıca 3 ailenin yükü üzerimde. Eşim sırf beni kaçırdı diye boşu boşuna yatıyor. Bu işte tecavüz yok, zorlama yok, baskı yok. Eşim hırsızlık yapmadı, yolsuzluk yapmadı, sadece beni sevdi. Yanlış karar verildiğini düşünüyorum, bu kararın düzeltilmesini istiyorum. Eşimi affetsinler başka bir şey istemiyorum.”

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz