- Hoşgeldiniz

Erenler Cedit’e 200 bin metre karelik dinlence alanı

Erenler Cedit’e 200 bin metre karelik dinlence alanı sitemize 27 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 838 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Erenler Cedit’e 200 bin metre karelik dinlence alanı

Erenler, Cedit, Topçular Mahalleleri ile Santral Mevkii’ni kapsayan toplam 200 bin metre kare alanda yapılan düzenlemelerle bölgenin adeta çehresi değişti.

TOPÇULAR PARKI’NDA GERÇEKLEŞTİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İzmit Cedit Vadisi Çevre Düzenlemesi Topçular Mahallesi’nde yeni yapılan Topçular Parkı’nda gerçekleşti. Programa Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Büyükşehir Başkan Danışmanı Nermin Tol, İzaydaş Genel Müdürü Muhammet Saraç, Topçular Mahalle Muhtarı Nazhanım Yazar, daire başkan ve müdürleri, il protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Programın açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu alanın eskiden kuş uçmaz kervan geçmez durumunda olduğunu kaydederek ”Eskiden bu yollarda bir araba zor geçerdi. İnsanlarının yaşamasının zor olduğu bölgeydi. Hayatı kolaylaştıran anlam katan, güzelleştiren bir çalışma yaptık. 200 bin metre kare alanda eskiden adeta mezbelelik bir alan olan bölgeyi insanların nefes alabildiği, çocuklarıyla zaman geçirebildiği bir dinlence alanı haline getirdik. Bu hizmetler Kocaeli için, sizler için” şeklinde konuştu.

DEVASA ALAN

Erenler, Cedit, Topçular Mahalleleri ile Santral Mevkii çevre düzenlemesinin yapılması ve ağaçlandırılması 200 bin metre kare alanı kapsıyor. Bu devasa alana 35 bin fidan dikildi. Alan Piknik alanları, yürüyüş yolları, çimlendirme, kamelyalar, pergolalar, piknik masaları ile donatıldı. Oyun grupları basketbol sahası, spor kondisyon aletleri, ahşap oturma birimlerin yapıldığı bölgede, damla ve otomatik sulama sistemleri, aydınlatma sistemleri, ahşap kapılar, ahşap ve ferforje korkuluklar, ahşap köprüler çeşmeler yapıldı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz