- Hoşgeldiniz

ERENKAYA’YA DESTEK YOK

ERENKAYA’YA DESTEK YOK sitemize 15 Şubat 2020 tarihinde eklenmiş ve 204 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

ERENKAYA’YA DESTEK YOK

CHP TABANI YAŞLI ERENKAYA’NIN İL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞINA TEPKİLİ

CHP Kocaeli İl Örgütü’nün 1 Mart günü gerçekleştireceği Kocaeli il kongresi öncesi il başkanlığı için çalışma yapan Hikmet Erenkaya’ya bazı ilçe delegelerinin  destek vermediği öğrenildi.

Kocaeli CHP’de yıllardır aktif görevlerde bulunan belediye başkanlığı ve milletvekilliğide yapan 1953 doğumlu 66 yaşındaki Erenkaya’nın adaylığına taban, koltuk sevadası ve gençlerin önünü kapatması partide hanedanlık kurması gibi nedenlerle sıcak bakmıyor.

İl kongresi için Harun Yıldızlı ve Selman Yıldırım’ın il başkanlığına adaylıkları kesinleşti. CHP’de il başkanlığını düşünen ve kulis yapan eski blediye başkanı ve milletvekili Hikmet Erenkaya’ya Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki delegelerin destek vermediği öğrenildi. Konuyla ilgili olarak CHP’ye yakın kaynaklar, “CHP Gebze, Darıca ve Çayırova’da seçilen ilçe başkanlarının ortak özelliği genç olmaları ve örgütten gelmiş olmaları. Bu 3 ilçe başkanının kongreleri kazanmasındaki en büyük pay genç olmalarıdır.

GENÇ BİR İSİM BAŞKAN OLMALI

Örgüt ve delegeler partinin gençleşmesi adına bu genç isimleri başkan seçti. İl başkan adaylığı için ismi geçen Hikmet Erenkaya’ya Büyükşehir belediye başkanlığı yapmış. Ardından milletvekilliği yapmış 66 yaşında bir parti büyüğü. Hikmet Erenkaya’nın gençlerin önünü açması açısından adaylığı bile düşünmemesi gerekir.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,