- Hoşgeldiniz

Emniyet Eski Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, Hanefi Avcı’nın Avukatı Oldu

Emniyet Eski Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, Hanefi Avcı’nın Avukatı Oldu sitemize 08 Nisan 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.469 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 Emniyet Eski Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan, Hanefi Avcı’nın Avukatı Oldu

Emniyet Eski Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan önceki gün Ankara Barosu tarafından düzenlenen törende yemin ederek cüppe giydi.

Hürriyet’ten Toygun Atilla’nın haberine göre; avukatlığının birinci gününde, Emin Arslan’ın ilk işi Devrimci Karargâh örgütü ve Odatv davalarından tutuklu olarak yargılanan eski meslektaşı Hanefi Avcı’yı Silivri Cezaevi’nde ziyaret etmek oldu.

Emin Arslan, Hanefi Avcı’nın avukatlığını Refik Ali Uçarcı ile birlikte üstlenecek. Avukatlık ruhsatını aldığı için mutlu olduğunu kaydeden Emin Arslan, “Bundan sonra yola hukuk adamı olarak devam edeceğiz. Adaletin tecellisi için çalışacağız” dedi. Emin Arslan, Emniyet Genel Müdür Yardımcısıyken, “Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak ülke içinde satan, satışa arz eden, başkalarına veren, nakleden, depolayan, satın alan, kabul eden, bulunduran kişilere yardım etmek”suçlamaları ile tutuklanmış, daha sonra ise tahliye edilmişti.

Emin Arslan cezaevindeyken o sırada Eskişehir Emniyet Müdürü olarak görev yapan Hanefi Avcı yaptığı açıklamada, “Emin Arslan’a kefilim” demişti.

hanefi-avci

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz