- Hoşgeldiniz

Elektronik Atıkları Toplama Kampanyası Devam Ediyor

Elektronik Atıkları Toplama Kampanyası Devam Ediyor sitemize 28 Kasım 2013 tarihinde eklenmiş ve 462 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Elektronik Atıkları Toplama Kampanyası Devam Ediyor

İzmit Belediyesi’nin yaklaşık 3 yıl önce başlattığı elektronik atıkları toplama kampanyası bütün hızıyla devam ediyor.

Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma ile kentteki, işyerleri, evler, kamu kurum ve kuruluşlarındaki elektronik atıklar alınarak bunların geri dönüşümü sağlanıyor. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz, 3 yıl içinde 75 ton elektronik atığın toplandığını belirterek”  buzdolabı, bilgisayar, televizyon, çamaşır makinası gibi elektronik  atıklar içinde civa gibi ağır metaller bulunuyor. Bu metaller kontrolsüz  şekilde çevreye atıldığında, suyu, toprağı ve havayı kirletmektedir.

İzmit Belediyesi olarak 3 yıl önce çevre için büyük tehlike oluşturan elektronik atıkları toplamaya başladık. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük önem verip desteklediği proje sayesinde hem çevrenin kirlenmesi önlenmiş oluyor hem de  bunların geri dönüşümü yapılarak ekonomiye önemli bir katkı sağlanmış oluyor” dedi.

Açıkgöz, ellerinde elektronik atık bulunan kişi ve kurumların 444 41 00 numaralı telefonu arayarak bunları aldırabileceklerini de söyledi.

elektronik-atik.jpq

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz