- Hoşgeldiniz

Ekonomik ömrünü tamamlayan yolcu gemisi ilçe sahili açıklarında batırıldı

Ekonomik ömrünü tamamlayan yolcu gemisi ilçe sahili açıklarında batırıldı sitemize 24 Aralık 2013 tarihinde eklenmiş ve 954 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Ekonomik ömrünü tamamlayan yolcu gemisi ilçe sahili açıklarında batırıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Su Altı Sporları Kulübü Derneği (KARSAD) ile ortaklaşa ilçede su altı turizmini canlandırmak ve balık popülasyonunu artırmak için bir ilke imza attı. Ekonomik ömrünü tamamlayan yolcu gemisi ilçe sahili açıklarında batırıldı.

KOCAELİ TURİZM CENNETİ

Karamürsel Sahili’nde düzenlenen gemi resif törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, KARSAD üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de turizmi canlı tutmak için birçok çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu batığın Karamürsel’de su altı turizmini hareketlendireceğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, hedeflerinin Kocaeli’yi bir turizm cenneti yapmak olduğunu belirtti.

SU ALTI TURİZMİ VE BALIK ÇEŞİTLİLİĞİNİ ARTTIRMAK İÇİN

1981 yılında üretilen ve 2011 yılından itibaren ekonomik ömrünü tamamladığı için İzmit Marina Sahili7nde demirlenen 26 metre uzunluğundaki yolcu gemisi, Karamürsel Sahili açıklarında 20 metre derinliğe batırıldı. Gemi batırma işlemi yaklaşık bir saat sürdü. Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindekiler batırma işlemini kıyıdan izledi. Çalışma, balık çeşitliliğinin arttırılması, balıkçılık sektörünün gelişmesini sağlarken sportif balıkçılık ve aletli dalış için Karamürsel’i bir cazibe merkezi haline getirecek. Ayrıca yapay resif çalışması, Karamürsel Su Ürünleri Meslek Yüksek Okulu’nun da uygulamalı eğitimleri için önemli bir kaynak olacak.

 

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz