- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 24 Şubat 2013

Ekmek İsrafına Dikkat Yürüyüşü

Ekmek İsrafına Dikkat Yürüyüşü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi çalışanları ve spor severlerle birlikte ekmek israfına dikkat çekmek için Derince Çınarlıdere’de düzenlenen yürüyüşe katıldı. Başkan Karaosmanoğlu, ekmek israfına önlemek için küçük yaştan itibaren eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.karaosmanoglu

 

Isınma hareketleri öncesinde Başkanlar Karaosmanoğlu ile Alemdar’a kampanyaya verdikleri destek nedeniyle teşekkür eden Altınsoy, TMO’nun yaptığı araştırmaya göre ülkemizde bir yılda 2,1 milyar adet ekmeğin çöpe atıldığını, bunun maddi karşılığının 1,5 milyar TL’yi bulduğunu söyledi. Altınsoy, çöpe atılan ekmeklere harcanan parayla yılda 80 hastane, 500 okul, on binlerce konut, onlarca köprü ve 500 kilometre yol yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

 

TMO’yu ve çalışanlarını bu kampanya nedeniyle tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Ekmeği israf etmemek gerektiğini bize çocukluğumuzda anne babamız öğretti. Bize sofradaki bereketin ekmeğin son kırıntısında olduğunu söylerlerdi. Evlerimizdeki bayat ekmeklerimizi de israf etmeyelim’’ ifadesini kullandı. Yürüyüşün sonunda ise Derince Belediyesi tarafından ‘’Bayat Ekmek Tarifleri’’ kitabı hediye edildi.

Ekmek İsrafına Dikkat Yürüyüşü

Firmalar kategorisinde bulunan Ekmek İsrafına Dikkat Yürüyüşü sitemize 24 Şubat 2013 tarihinde eklenmiş ve 472 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz