- Hoşgeldiniz

Eğlenceli Bilim Merkezi Eğitimlere Başladı

Eğlenceli Bilim Merkezi Eğitimlere Başladı sitemize 27 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 499 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eğlenceli Bilim Merkezi  Eğitimlere Başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin genç nesillere bilimi sevdirmek amacıyla kurduğu Kocaeli Bilim Merkezi, Eğlenceli Bilim Akademisi adı altında bir haftalık eğitimlere başladı. Bir haftalık bilim eğitimiyle öğrenciler birçok alanda deney yapma imkânı bulacaklar.

1 İLE 8. SINIF ARASINDAKİ ÖĞRENCİLER

Eğlenceli Bilim Akademisi’nden 1ile 8. sınıf arasındaki öğrenciler yararlanıyor. Bilim Akademisinde, öğrenciler yaparak yaşayarak öğreneceği atölyelerde, bir hafta sürecek olan etkinliklerde her gün farklı bir atölyede çalışma ve deney yapma imkânı buluyorlar.

8’er KİŞİLİK ÇALIŞMA GRUPLARI

Öğrenciler, 8’er kişilik laboratuar çalışma grupları ile etkinliklerine devam ediyor. Her gün farklı bir alanda deney yapan öğrenciler eğitim sonunda elektrik-elektronik, robot, kimya, fizik ve biyoloji alanlarının tamında deney yapmayı öğrenmiş olacaklar.

BİLİM MERKEZİNDE NELER YAPILIYOR

Öğrenciler, elektrik-elektronik, robot, kimya, fizik ve biyoloji atölyesinde farklı deneyler yaparak bilim dünyasında yol alacaklar. Minik bilim adamları olarak kendi robotlarını yaparak robotların çalışma prensiplerini öğrenecekler. Elektrik elektronik atölyesinde ledli örümcek yaparak basit elektronik devreleri tanıyacaklar ve diş fırçalarından ufak temizlik robotu ile motorların çalışmasını öğrenecekler.

ATÖLYELERDE FARKLI DENEYLER

Kimya atölyesinde maddenin hallerini kuru buz deneyleri ile öğrenekler. İki beyaz renkli çözelti karıştırılarak oluşan sarı renkli maddeyi gözlemleyerek kimyasal tepkimeleri analiz edecekler. Fizik atölyesinde basınç ile farklı deneyler yaparak açık hava basıncının cisimler üzerinde etkisini gözlemleyecekler. Biyoloji atölyesinde böcekleri inceleyerek yapıları hakkında temel bilgilere sahip olacak, bir böcek tutucu yaparak böcekleri yakalayacaklar

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz