- Hoşgeldiniz

Eğitimlerini Tamamlayan İtfaiyecilere Sertifikaları Verildi

Eğitimlerini Tamamlayan İtfaiyecilere Sertifikaları Verildi sitemize 12 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 502 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Eğitimlerini Tamamlayan İtfaiyecilere Sertifikaları Verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliği ile gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 32’ncisi düzenlenen programla tamamlandı. Mavi Bayraklı Karamürsel Altınkemer sahilinde yapılan törenle birlikte eğitimlerini tamamlayan itfaiyecilere sertifikaları verildi.

DÜNYA’DAN KATILIM OLDU

Sertifika törenine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, Yazı İşleri Dairesi Başkanı İsmail Civelek, Başiskele Jandarma Komutanı Gazi Özdemir, Karamürsel Jandarma Komutanı Sadık Çetin, birim amirleri, dünyadan ve Türkiye’den itfaiye erleri katıldı.

930 KİŞİ BAŞARILI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin düzenlediği törende 32. Grup sertifikasına kavuştu. Gerçekleştirilen 32 eğitimde başarılı olan 930 kişi sertifikalarını almış oldu. Eğitimlere birçok ilimizin yanı sıra Azerbaycan, Tataristan, Macaristan, Kazakistan, Moritanya, Moldova, Kırgızistan gibi ülkelerden de katılım oldu.

İTFAİYE EĞİTİMLERİ DEVAM EDECEK

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, “2010 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından gelen itfaiye erlerine eğitim veriyoruz. Alınan eğitimlerle itfaiye erleri birçok yeni şey öğreniyor. İlerleyen yıllarla birlikte ülkemizden ve dünyadan gelen tüm itfaiyecileri de bu eğitimden geçireceğiz” dedi. Çöpoğlu, eğitim gören itfaiye erleri ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet etti.

UZMAN PERSONEL İLE EĞİTİM

Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

UYGULAMALI EĞİTİM

Flashover konteynırında oluşturulan yüksek ve yarım yanma özelliği gösteren yoğun dumanın, oksijenin kontrollü bir şekilde verilmesiyle ani parlama ile tutuşturulması sağlandı. İtfaiyeciler, konteynırda oluşturulan 750 derece ısıda gerçek bir yangın ortamını gördü.

SİMÜLATÖRLE ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ

Duman simülatörüne giren ekip, parfin sıvısı yakılarak elde edilen suni duman içinde eğitime katıldı. Görüş açısının sıfıra indirildiği simülatörde müdahale ekibine kapalı ve yoğun duman barındıran ortamlarda ilerleme teknikleri gösterildi. Dumanlı simülatörde yaralı arama kurtarma çalışmaları ile dar alanda çalışma yöntemleri öğretildi.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz