- Hoşgeldiniz

Dünyanın en güçlü akıllı telefonları

Dünyanın en güçlü akıllı telefonları sitemize 26 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 753 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Dünyanın en güçlü akıllı telefonları

Samsung’un yeni gözdesi Galaxy S4 sonunda resmiyet kazandı. Peki bu cihazın en ciddi rakipleri ne alemde?

Güncelleme: 26 Mart 2013 18:09

İşte Samsung Galaxy S4 rakibi akıllı telefonlar:

Mobil dünyanın son gözdesi hiç şüphe yok ki Samsung Galaxy S4. Daha resmiyet kazanmadan kendine ciddi bir gündem oluşturan akıllı telefon, resmi olarak New York’ta düzenlenen özel bir etkinlikte tanıtıldıktan sonra daha çok konuşulmaya başlandı.

Bir önceki sürüm olan Galaxy S3’ün görsel olarak küçük düzenlemelere uğramış şekli olarak ifade edebileceğimiz Galaxy S4, büyüyen ekranlar ile birlikte önemli gündem maddelerinden biri olan yüzey verimliliği noktasında selefi cihaza ve hatta mevcut rakiplere üstünlük kuran bir model. Galaxy S4, 4.99inçlik ekranına karşın, 4.8inçlik ekranın bulunduğu Galaxy S3 ile aynı boyutlara sahip.

Donanımsal Güç

Donanımsal olarak da rakiplerine korku salan Galaxy S4, iki ayrı versiyon ile kullanıcılara sunuluyor. Bunlardan bir tanesi Samsung’un merakla beklenen 4+4 çekirdekli  mimariye sahip 1.6GHz saat hızında çalışan Exynos 5 Octa kullanırken, diğeri 1.9GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 ile donatılı. (Hangi Ülkede Hangi Galaxy S4 Versiyonu Satışa Sunulacak?

Donanımsal olarak böylesine güçlü bir cihazı yazılımsal olarak da desteklemekten geri durmayan Samsung, birçok yeni yazılımı telefona entegre etmiş. Bunlardan büyük çoğunluğunun telefonun içeresindeki yenilikçi özellikler ile bağlantılı olduğunu ve bu nedenle öncesindeki cihazlara yüklenemeyeceğini de belirtmiş olalım.

cep-tel-

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz