- Hoşgeldiniz

Dünya Türkiye İçin Ne Dedi

Dünya Türkiye İçin Ne Dedi sitemize 03 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.036 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Dünya  Türkiye İçin Ne Dedi

Tüm Dünya’nın gündemine oturan ancak Türkiye’deki TV kanallarının hükümet baskısından dolayı gösteremedikleri Taksim Olayları için Dünya manşetleri…

 

BBC: Türkiye İstanbul ve Ankara’daki protestoların hasar tespitini yapıyor

Türk polisi iki günlük protestolarda 900’den fazla kişiyi gözaltına aldı. Bu iki günlük protestolar Türkiye’de yıllardır görülen en kalıcı hükümet karşıtı patlama oldu.

 

EL CEZİRE: Türkiye’de toplu protestolar devam ediyor

İstanbul’da yapılacak bir projeyle ilgili tepki Erdoğan hükümetine karşı öfkeyi açığa çıkarırken ülkede iki gündür kargaşa yaşanıyor.

 

NEW YORK TIMES: Protestolar Türkiye geneline yayılırken polis geri çekildi

Başbakan Tayyip Erdoğan hükümetine karşı protestolar Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’un dört bir yanında sürerken başkent Ankara dahil diğer şehirlere de yayıldı.

 

GUARDIAN: Türkiye’de protestolar ikinci gününde de dinmedi

Başbakan’ın “taşkınlık yapan radikaller” olarak tanımladığı protestocuları dağıtmak için polis tazyikli su ve biber gazı kullandı.

 

REUTERS: Türkiye’de çatışmalar üçüncü gününe girerken protestocular pes etmiyor

İstanbul ve Ankara’da pazar sabah erken saatlerde protestocular ateşler yakıp polisle çatıştı ancak sokaklar Türkiye’nin yıllardır gördüğü en sert hükümet karşıtı protestoların ikinci gününün ardından genel olarak sakindi.

 

WASHINGTON POST: Binlerce hükümet karşıtı protestocu polisle çatışmaların ardından İstanbul’un meyda

(Haber: Associated Press) Arap Baharı’nı hatırlatan bir ortamda, hükümet karşıtı bir protestoya yönelik müdahalelerin şehir sokaklarını biber gazı bulutu altındaki bir savaş alanına döndürmesinin ardından dün binlerce kişi İstanbul’un en büyük meydanına akın etti.

 

HUFFINGTON POST: Polis devleti: Türkiye göz açtırmıyor

 

VOICE OF AMERICA: Protestocularla çatışmaların ardından Türk polisi çekilmeye başladı

Polis toplu protestoların merkezi olan İstanbul Taksim Meydanı’ndan çekildi.

 

BLOOMBERG/BUSINESSWEEK: Polis geri çekildi protestocular parkı yeniden işgal etti

Binlerce Türk protestocu dün sokaklara döküldü ve geniş kapsamlı hükümet karşıtı protestolara neden olan üç günlük çatışmaların ardından polisin çekilmesiyle İstanbul’un merkezindeki bir parkı yeniden işgal etti.

 

CHRISTIAN SCIENCE MONITOR: Türkiye’de öfkeli vatandaşlar ve geri adım atmayan bir başbakan

İstanbul ve diğer Türk şehirlerinde bir inşaat projesine yönelik protestolarla başlayan ve Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik geniş muhalefete evrilen protestoların ikinci günü yaşandı

 

JERUSALEM POST: Başbakan Erdoğan protestolara son verilmesi çağrısı yaptı

 

 

FINANCIAL TIMES: Başbakan Erdoğan polisi Taksim Meydanı’ndan çekti

Türkiye’nin başbakanı dün İstanbul’un merkezindeki meydanda bulunan güvenlik güçlerine çekilme emri vererek protestoculara boyun eğerken biber gazı kullanımını “aşırı” olarak nitelendirdi.

 

TECHCRUNCH: İstanbul’da hükümet karşıtı protestolar patladı, Facebook ve Twitter bir anda yavaşladı

TechCrunch çok sayıda bağımsız kaynaktan İstanbul’da ve Türkiye’nin diğer yerlerinde Facebook ve Twitter’a girişlerin neredeyse imkansız olduğunu teyit etti. Ayrıca yetkililerin belli yerlerde internet erişimini engellediklerine dair de haberler var. Bir kaynak, “Bant genişliğini en alt seviyeye indirdiler, böylece resmen interneti kapatmış olmuyorlar ama sayfalar yüklenmiyor. Hükümet kontrolü altında tuttuğu servis sağlayıcısı TTNET’in hızını düşürmüş gibi görünüyor” dedi. Bir başka kaynak ise “3G engellendi” diye konuştu.

 

FRANCE24: Polis geri çekilirken İstanbul’da protestocular zafer ilan etti

Şiddet dolu bir hafta sonunun ardından, Türkiye’deki protestocular polisin Taksim Meydanı’ndan çekilmesiyle zafer ilan etti.

 

SUNDAY TELEGRAPH: Türk polisinin İstanbul’da göstericilerle çatışması sonucu şiddet olayları yaşandı

Türk polisi, İstanbul’da başlayan ve diğer şehirlere yayılan hükümet karşıtı gösterilerin ikinci gününde Ankara’da protestocu gruplarına karşı göz yaşartıcı gaz ve tazyikli su kullandı.

 

LA GAZETTA DELLO SPORT:Erdoğan’a karşı isyan

Türkiye kaosta. Yaralı sayısı 1000’i aştı. Ağaçlar için protesto sürüyor. Başbakan polisin abarttığını kabul etti.

 

CORRIERE DELLA SERA: Türkiye’de bütün gün çatışmalar yaşandı sadece İstanbul’da 1000 kişi yaralandı

İsyancılar, “Faşizme dur diyelim. Hükümet istifa etsin. Tayyip biz buradayız sen neredesin?” sloganları atarak Gezi Parkı’nın ağaçlarını korumaya çalıştılar. Cumhurbaşkanı Gül’ün sayesinde polis sert eylemlerine son verdi. Türkiye kaynayan bir tencere haline geldi. Bu aşamada 2014’te yapılacak üç oylama ile Türkiye sayfa çevirebilir.

 

LA REPUBBLICA: İstanbul’da Erdoğan’a karşı isyan

Kalabalığın üzerine gözyaşı bombaları atıldı. 1000 yaralı bir o kadarda gözaltı bütün ülkeye sıçrayan isyanda yaşanıyor. Sadece Gül’ün el koymasıyla polisin şiddeti kalktı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz