- Hoşgeldiniz

‘’Doğru Hamle’’ nin eğitmenleri de yetişiyor

‘’Doğru Hamle’’ nin eğitmenleri de yetişiyor sitemize 13 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 265 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye’de eğitim alanında örnek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin önemli projelerinden Bilgievleri, öğrencilerinin her alanda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. Bu kapsamda yılın proje ödülünü alan “Doğru Hamlede Buluşalım” projesi doğrultusunda çocukların satranç eğitimini arttırma adına, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Satranç Federasyonu iş birliğiyle, Bilgi evlerinde eğitmenlik yapan 40 eğiticiye Satranç birinci kademe yardımcı antrenörlük kursu açıldı.

23 BİN 254 ÖĞRENCİYE SATRANÇ EĞİTİMİ

Kocaeli genelinde 13 merkezdeki 23 bin 254 öğrencisine satranç eğitimi verecek olan Bilgievleri, çalışmalarını eğitici noktasında da sürdürüyor. Bilgievleri’ndeki eğitmenler tarafından verilecek satranç kursları için eğitmenler geçtiğimiz ay satranç milli takımı antrenörü Hakan Erdoğan nezaretinde eğitmenlik kursunu geçerek sertifikalarını almıştı. Eğitmenlik kursunun ardından Bilgievlerindeki eğiticilere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Satranç Federasyonu işbirliğiyle Satranç birinci kademe yardımcı antrenörlük kursu açıldı.

ANTRENÖR BELGESİ ALACAKLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka Sporcu Eğitim Merkezi, Eğitim salonunda başlayan kursu Satranç Federasyonu İstanbul Bölgesi fide hakemlerinden Hakan Özgür veriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Satranç branş sorumlusu Kemal Ceylan’ın da katıldığı ilk toplantıda eğitmenler satranç branşı hakkında genel olarak bilgilendirildi. Beş gün boyunca günde altı saat verilecek kurs sonunda, antrenör adayları sınava tabi tutulacak. Sınav sonrası kursu kazanan adaylara birinci kademe yardımcı antrenörlük belgesi verilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :