- Hoşgeldiniz

Doğal atıksu arıtma sistemleri çalıştayına davet

Doğal atıksu arıtma sistemleri çalıştayına davet sitemize 01 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 279 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün ortaklarından olduğu Entegre Doğal Atık Su Arıtma Sistemlerinin Teşvik Edilmesi İçin Karadeniz Bölgesi Ağı (WASTEnet) projesi çalıştayı 1 Aralık Pazartesi(bugün) saat 10.00’da İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek. Çalıştayda İSU Genel Müdürü İlhan Bayram, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Avrupa Birliği Kocaeli Koordinatörü Enver Düz ve Wastenet Projesi Genel Koordinatörü Menelaos Chatzıapostolıdıs açılış konuşması yapacak. Açılış toplantısı öncesi saat 09.30’da İSU proje koordinatörü Darıca Şube Müdürü Dr. Burak Kızılöz tarafından çalıştay ile ilgili basın mensuplarına bilgi verilecektir. Düzenlenen toplantıya basın mensupları olarak katılımınızı bekler, iyi çalışmalar dileriz.

WASTENET PROJESİ

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen WASTEnet, Karadeniz havzasında bulunan ülkelerin en geniş kapsamıyla, yerel ve bölgesel otoritelerde, özellikle küçük birliklerde, çevreci, düşük maliyetli ve az enerji kullanımı ve verimli teknoloji ile yapay sulak alanlarda Doğal Arıtma Sisteminin geliştirilmesini ve uygulanmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Projeyi İSU Genel Müdürlüğü ile birlikte Yunanistan’ın Kavala Belediyesi Su ve Kanalizasyon Kurumu-DEYAK, Democritus Üniversitesi (Yunanistan), Amerikan Üniversitesi (Ermenistan), İlia Devlet Üniversitesi (Gürcistan), Tuna Deltası Ulusal Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (Romanya), Odessa Devlet İdaresi (Ukrayna), Eco-TIRAS Uluslararası Nehir Sahipleri Derneği, (Moldova) ve Türkiye’den Yalova Üniversitesi yürütüyor. Temmuz 2013’te başlayan ve Haziran 2015’te bitmesi hedeflenen ’WASTEnet – Entegre Doğal Atık Su Arıtma Sistemlerinin Teşvik Edilmesi İçin Karadeniz Bölgesi Ağı’’ projesi kapsamında 1-3 Aralık 2014 tarihleri arasında İSU Genel Müdürlüğünün ev sahipliğinde ‘’Çalıştay Programı’’ gerçekleştirilecek. Proje kapsamında edinilen bilgi ve becerinin paylaşımı ve uluslararası uzmanlık değişiminin de amaçlandığı Çalıştay programına, Sivil Toplum Kuruluşları, Devlet Kuruluşları, Üniversiteler, Araştırma Enstitüleri, Özel Sektör Uzmanları ve birey paydaşlar katılacak.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :