- Hoşgeldiniz

DERNEKLER YERLEŞKESİ BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURACAK

DERNEKLER YERLEŞKESİ BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURACAK sitemize 17 Eylül 2021 tarihinde eklenmiş ve 16 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
DERNEKLER YERLEŞKESİ BİR TAŞLA İKİ KUŞ VURACAK

Sivil toplum kuruluşlarının kültürel faaliyetlerini desteklemek için hamle yapan İzmit Belediyesi, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ni Dernekler Yerleşkesi’ne dönüştürüyor. Ekim ayında hem kültür merkezi daha aktif hale gelecek, hem de derneklerin yer sorunu ortadan kalkacak

Kültürel geçmişi geleceğe taşıyan derneklerin çalışmalarını rahatça yürütmelerini ve derneklere üye olan vatandaşların bir araya gelip kendi gelenek ve kültürlerini yaşatmalarını, yeni nesillere aktarmalarını sağlamak amacıyla bir süre önce fizibilite çalışmalarına başlayan İzmit Belediyesi, Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ni dönüştürerek hayata geçirmeye hazırlandığı Dernekler Yerleşkesi’nin projesini tamamladı.

Kamu Kaynaklarının Daha Etkin Kullanımı

Ülkenin farklı şehirlerinde daha önceden yapılmış projeleri, bayram ya da hafta sonu demeden gidip yerinde inceleyen İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, sivil toplum örgütlerinin mekan sıkıntısını gidermek amacıyla dernekleri bir araya toplayacak yerleşke modelini belirledi. Kamu kaynaklarının daha etkin kullanılması için daha önce de önemli projeleri hayata geçiren Hürriyet, bu kez kültür merkezini daha aktif kullanma hamlesi yaptı ve belediyenin özkaynaklarıyla Dernekler Yerleşkesi’ni yapmak için kolları sıvadı.

Mekan Sorunu Bitiyor

Sivil örgütlenmeyi ve çok sesliliği destekleyen İzmit Belediyesinin hayata geçireceği Dernekler Yerleşkesi sayesinde artık dernekler kongre ya da etkinlik yapacağı zaman mekan aramayacak. Derneklerin ihtiyacı olduğunda kullanabileceği ofis, toplantı odası, konferans ve çalıştay salonlarına kavuşacağı Dernekler Yerleşkesi’nin projesi Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Öte yandan haftanın belirli günlerinde kullanılan Necati Gençoğlu Kültür Merkezi ise sürekli canlılığın olduğu bir alan haline dönüştürülüyor.

Bin 760 Metrekare

İzmit’teki sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek ihtiyaç ve taleplerin dinlendiği hazırlık süreci dikkate alınarak hazırlanan projede Dernekler Yerleşkesi toplam bin 760 metrekare alanda hizmet verecek. Dernekler Yerleşkesi’nde 10 dernek ofisi, yaklaşık 100 posta kutusu, 10 ve 60 kişilik olmak üzere 2 adet toplantı odası, 300 kişilik konferans salonu ile kafeterya bulunuyor.

Açılış Ekim Ayında

Orhan Mahallesi’nde bulunan Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’ni Dernekler Yerleşkesi olarak yeniden düzenleyip İzmit’e ve İzmitli’ye kazandıracak olan İzmit Belediyesi çalışmaları hızlandırdı. İzmit Belediye Koordinatörü Hakan Özkum kültür merkezine giderek çalışmaları yerinde inceledi. İzmitli derneklerin heyecanla beklediği Dernekler Yerleşkesi’nin ekim ayında kullanıma hazır hale getirilmesi planlanıyor.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler : ,