- Hoşgeldiniz

Derince’ye alternatif yol yapılıyor

Derince’ye alternatif yol yapılıyor sitemize 06 Temmuz 2013 tarihinde eklenmiş ve 545 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Derince’ye alternatif yol yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Derince’ye 20 metre genişliğinde alternatif yol kazandırılıyor. Altyapı çalışmaları tamamlanan asfaltlama çalışmalarının sürdürüldüğü yolun tamamlanması ile Derince ve İzmit arası ulaşım rahat nefes alacak.

ALTERNATİF YOL OLACAK

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı kent içi trafiği rahatlatacak çalışmalarına bir yenisi daha ekledi. Bu kapsamda Derince – İzmit arasında alternatif bir yol için çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çavdar Caddesinden İsmet Paşa Stadına kadar uzanan D-100 ile TEM arasında yapımı planlanan çalışma ile D100’deki trafik yükünün azaltılması hedefleniyor.

ULAŞIM DAHA GÜVENLİ HALE GELİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, Fen İşleri Dairesi Başkanı Mustafa Altay ve birim müdürleri çalışmaları yerinde inceledi. Yazıcı, yapılmakta olan bu alternatif yollar ile kent genelinde trafik yükünün dağıtılacağını belirterek vatandaşların güvenliği arttırılarak trafikte ulaşımın daha hızlı ve daha güvenli hale getirildiğini söyledi.

20 METRE GENİŞLİĞİNDE

Derince’nin trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak yol bin 200 metre uzunluğunda 20 metre genişliğinde olacak. Çalışmalarda 2 bin 500 metre bordur 6 bin 500 metre kare kaldırım yapılacak. Yol güvenliğinin olması için ise yaklaşık bin metre taş duvar örülecek.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz