- Hoşgeldiniz

Derince Karadenizliler’den Derneğinden Coşkulu Açılış

Derince Karadenizliler’den Derneğinden Coşkulu Açılış sitemize 26 Mart 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.322 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

 

   
Derince Karadenizliler’den Derneğinden Coşkulu Açılış

Derince Karadenizliler Derneği’nin ilçe merkezinde yer alan yeni binası protokol ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törenle hizmete açıldı
Protokol büyük ilgi gösterdi
Kısa bir süre önce genel kurul yaparak başkanlığa Zafer Demir’i getiren Derince Karadenizliler Derneği’nin ilçe merkezinde yer alan yeni dernek binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, dernek yöneticileri ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde ilk konuşmayı yapan dernek başkanı Zafer Demir, Karadenizliler olarak bundan sonra artık birlikteliklerinin yeni merkezlerinde devam edeceğini söyledi.
Ortak payda Derince kültürü
Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ise konuşmasında Derince’nin ülkenin neredeyse tamamından göç aldığını ve her geçen gün gelişerek, güzelleştiğini söyledi. İlçenin bu kalkınmasında her yörenin katkısı olduğuna vurgu yapan Başkan, ortak paydanın Derince kültürünü oluşturmak olduğunu ve bu doğrultuda Derince Karadenizliler Derneği’nin yeni yerinin hayırlı olmasını temenni etti.  AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek ise konuşmasında hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, herkesin birlik ve kardeşlik için üzerine görevler düştüğünü belirtti.
Önce dua, sonra açılış
Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım da yaptığı konuşmada Derince’nin derneklerin faaliyetleri açısından ülkede önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, yeni binanın Karadenizliler Derneği’ne hayırlı olmasını temenni etti. Trabzon yöresine ait halk oyunları gösterileri ve yerel sanatçı Bahattin Kılıç’ın seslendirdiği şarkılarla renklenen programda daha sonra Derince İlçe Müftüsü Birol Nurlu dua yaptırdı. Duanın ardından protokolün kurdele kesimiyle devam eden açılış töreninde daha sonra dernek binası gezilerek burada yapılan çalışmalarla ilgili sohbet edildi.
Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz