- Hoşgeldiniz

Değerler eğitimi değerlendirildi

Değerler eğitimi değerlendirildi sitemize 18 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 349 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) halk üniversitesi olmanın yanında, kursiyerlerin sadece mesleki ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamakla kalmıyor. Milli ve manevi değerlerimizin daha da sahip çıkılması gerektiği çağımızda, bu konular ile alakalı toplumsal çalışmalara imza atan KO-MEK, Değerler Eğitimi Projesi’yle vatandaşlarımızın manevi dünyalarına da katkıda bulunuyor.

HER AY FARKLI BİR KONU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), kursiyerlerin sanat ve mesleki gelişimlerinin yanında 2014 Ekim ayından itibaren başlayan değerler eğitim seminerleriyle her ay farklı konularda kursiyerleri bilgilendiriyor.

ANTİKKAPI’DA TOPLANTI YAPILDI

KO-MEK Yönetimi ve İl Müftülüğü, Değerler Eğitimi Projesinde eğitim veren vaize hanımlar ile Antik Kapı Restaurant’ ta, kahvaltıda bir araya gelerek, dönem ortasında eğitimlerin gidişatı ile alakalı değerlendirmelerde bulundular. Eğitimlerin içeriği, hitabet usul ve tekniklerinin konuşulduğu toplantı yaklaşık 2 saat sürdü.

MANEVİ DEĞERLERİMİZ ANLATILIYOR

KO-MEK, Kocaeli İl Müftülüğü ile birlikte gerçekleştirdiği değerler eğitimleri her ay farklı bir konu üzerinde duruyor. İl Müftülüğünün belirlediği vaize hanımlar, Kocaeli’nin dört bir yanında bulunan kurs merkezlerinde kursiyerlere değerlerimizi anlatıyor.

EĞİTİMLERE YOĞUN İLGİ

Kocaeli’nde bulunan 44 kurs merkezinde, Sevgi, saygı, sorumluluk, ahlak eğitimi, güven, sabır, şükür, emanet, aile ve toplumda iffet, din eğitimi, kanaatkarlık, Allah sevgisi, Hz Peygamber ve güzel ahlak, tövbe istiğfar ve önemi, namaz ibadeti, İslam’da çocuk eğitimi, ailede güven duygusu, gibi farklı konularda eğitimler veriliyor. Projeye kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor. Bu güne kadar 36 kurs merkezinde 176 kere kursiyerlerle buluşan vaize hanımlar, toplam 5 bin 384 kursiyere eğitimler verdiler.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :