- Hoşgeldiniz

Cumhuriyet ‘in 90. yıl coşkusu doyasıya yaşanacak

Cumhuriyet ‘in 90. yıl coşkusu doyasıya yaşanacak sitemize 27 Ekim 2013 tarihinde eklenmiş ve 463 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Cumhuriyet ‘in 90. yıl coşkusu doyasıya yaşanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetimizin 90. Yılı münasebetiyle 3 farklı etkinlik düzenleyecek. İlkini dün (26 Ekim Cumartesi) Cumhuriyet Koşusu olarak düzenleyen Büyükşehir, yarın da (28 Ekim Pazartesi) Cumhuriyet Yürüyüşü ve Cumhuriyet Konseri ile cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ

Cumhuriyet Yürüyüşü, saat 15.30’da Antikkapı Restoran önünden başlayacak. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kent protokolü ve sivil toplum kuruluşlarının katılacağı 4 kilometrelik yürüyüş Naila Kafe’de son bulacak. 5 bin kişinin katılacağı yürüyüşe Büyükşehir Bandosu ve Paramotor eşlik edecek.

CUMHURİYET KONSERİ

Cumhuriyet Konseri ise SDKM’de düzenlenecek. Konser öncesi saat 18.30’da kokteyl düzenlenecek. Saat 19.30’da ise Cumhuriyet Konseri başlayacak. Büyükşehir Konservatuvar’ında Türk Sanat ve Türk Halk Müziği branşlarında eğitmenler tarafından hazırlanan konsere 20 kişilik orkestra eşlik edecek.

CUMHURİYET PASTASI KESİLECEK

Doğudan batıya kuzeyden güneye tüm bölgeleri kapsayan bir repertuarla verilecek konserde Konservatuvar halk dansları eğitmenleri koreografileriyle geceye renk katacaklar. Konserin sonunda Cumhuriyet Pastası yaşları 90 olan Kocaelililer tarafından sahnede kesilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz