- Hoşgeldiniz

Çocuklara sağlıklı beslenme semineri verildi

Çocuklara sağlıklı beslenme semineri verildi sitemize 19 Nisan 2014 tarihinde eklenmiş ve 1.122 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Çocuklara sağlıklı beslenme semineri verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü sağlıklı beslenme semineri gerçekleştirdi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü işbirliği kapsamında okullar, kuran kursları ve KOMEK kurslarından sonra Bilgi Evlerine beslenme eğitim seminerleri verilmeye başlandı.

3 BİN 550 KİŞİYE BESLENME EĞİTİMİ

Seminerlerde yeterli ve dengeli beslenme, obezite, yaşam kalitesi, anneler için beslenme ve besin hazırlama teknikleri konularında bilgiler verildi. Eğitim seminerlerinde 2014 yılının ilk üç ayında 3 bin 550 kişiye eğitim verildi. Bilgievlerinde verilen eğitim seminerlerinin etkinliğini ölçmek ve çocuklar tarafından anlaşılabilirliğini tespit edebilmek amacıyla seminer sonrası “neler öğrendik” isimli anket çalışması yapılmaya başlandı.

 

ÇOCUKLAR ASİTLİ İÇECEKLER KARŞI DUYARLI

Bu çalışma ile de çocukların seminerde öğrendiklerinin kağıda dökülmesi isteniyor. Böylece eğitim seminerinin etkinliğinin ölçülerek, anlaşılmayan konularda yeni öğretim yöntemlerin geliştirilmesi amaçlanıyor. İlk uygulama sonuçlarını vermeye başladı. 10-13 yaş arası çocukların seminerde en etkilendikleri konuların asitli içeceklerin ve abur cubur beslenmenin zararları ile sabahları mutlaka kahvaltı yapılması konusunun olduğu belirlendi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz