- Hoşgeldiniz

CHP Adayları Rizelilere Konuk Oldu

CHP Adayları Rizelilere Konuk Oldu sitemize 22 Şubat 2014 tarihinde eklenmiş ve 428 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

CHP Adayları Rizelilere Konuk Oldu

Rizeliler Derneği’nin her hafta Cumartesi günleri düzenlediği kahvaltı programının bu haftaki konukları CHP’liler oldu.

chp

Rizelileri Derneği’nin merkezindeki kahvaltıya CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen ve meclis üyesi adayları ile İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ile dernek yönetici ve üyeleri katıldı.

Rizelileri Dernek Başkanı Osman Çakır, derneğin geleneksel eğlence gecesinin 1 Mart Cumartesi akşamı Antikkapı’da yöresel yemek ikramlı ve bol horonlu olarak gerçekleştireceklerini belirtip CHP’lileri davet etti. İzmit’e değer katan projeler yaptıklarını belirten CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sirmen, son 10 yıldır İzmit’in sahipsiz bırakıldığını, gözle görülür bir projenin yapılmadığını söyledi. Sirmen, “30 Mart’tan sonra Kocaelispor’u Türkiye’nin gündemine taşıyacağız. En büyük hedefimiz; Kocaeli’yi Türkiye gündemine taşımak olacak. İzmit’te tramvay duruyor; başka illerde hareket ediyor. Hepinizi hoplatacak projeleri gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tarhan da Kocaeli’yi yemyeşil bir dünya kenti yapma vaadinde bulundu. MİA’nın İzmit esnafını bitirecek proje olduğunu ve değişmesi gerektiğini belirten Tarhan, “Buraya yüksek katlı binalar yapılmamalıdır. AVM’ler de şehir dışında olmalıdır.”dedi. AKP’li Büyükşehir Belediyesi’nin denizi doldurup otopark yapmasını eleştiren Tarhan şöyle konuştu: “Körfez’de neden Marina yok. Kocaeli’yi dünya kenti yapacak yöneticiler uzaydan gelmeyecek; içimizden çıkacak. Kocaeli’nin sorunlarını iyi biliyorum. İlimizdeki mevcut sanayiyi koruyalım ama yenilerini yapmalarına kapı açmayalım, İstanbul’un çöplüğü olmayalım. Rantı düşünülürse Körfez’i kaybederiz. Kocaeli son 10 yılda çok şey kaybetti.”

Dernek üyelerinden M.Alipaşalı Mustafa Hekimoğlu, kahvaltı sonrası dua yaptırdı.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz