- Hoşgeldiniz

Çek bi Sporfi’nin ilk talihlisi belli oldu

Çek bi Sporfi’nin ilk talihlisi belli oldu sitemize 18 Mart 2015 tarihinde eklenmiş ve 275 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, 23 Nisan Uluslararası Çocuk Eğitim ve Eğlence Fuarı’nı “Çek bi Sporfi” etkinliğiyle başlattı. Ana teması “Spor ve Sağlıklı Yaşam” olan 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Fuarı kapsamında gerçekleştirilen özçekim etkinliğinin ilk hafta çekilişi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan tarafından yapıldı. Çek bi Sporfi’nin ilk hafta talihlisi TBMM İlkokulu ikinci sınıf öğrencisi Umut Alp Demircioğlu oldu. Demircioğlu, 3D yapboz gökdelen kazandı.

41 ÜLKEDEN ÇOCUKLARIN KATILIMIYLA

İlk hafta çekilişini yapan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan 23 Nisan Ulusla arası Çocuk Festivali’nin yaklaşık 41 ülkeden çocukların katılımıyla 7 yıldır devam ettiğini ifade etti. Daire Başkanı Raşit Fidan “Son dört yıldır 23 Nisan’da Çocuk, Eğitim ve Eğlence Fuarı gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 30 bin metrekare alana sahip olan Uluslararası Fuar Alanı’nda her yıl farklı bir tema ile düzenliyoruz. Bu yılın teması Spor ve Sağlıklı Yaşam olarak belirledik. Bu kapsamda 23 Nisan Haftası’na kadar her hafta “Çek Bir Sporfi’’ isimli etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bütün çocuklarımızı bu güzel etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.

17 NİSAN’A KADAR

Çek bi Sporfi etkinliğinin ikinci haftası başladı. Etkinliğe katılmak isteyen ilk ve ortaokul öğrencilerinin spor yaparken çektikleri özçekimleri Büyükşehir’in sosyal medya hesabında paylaşmaları gerekiyor. Paylaşılan sporfilerin arasından her hafta yapılacak çekilişle öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek. Sporfi çekilişine katılmak için 17 Nisan’a kadar sosyal medya üzerinden başvuru yapılabilecek. Özçekim fotoğraflarıyla çocukların dikkatini spor ve sağlıklı yaşama çekmek amaçlanıyor. Selficilerin, arka planda spor ve sağlıklı yaşamı ifade eden özçekim fotoğraflarıyla etkinliğe katılmaları gerekiyor.

3 ADET ÖZÇEKİM

Etkinliğe ilk ve ortaokul öğrencileri 3 adet renkli dijital özçekim fotoğraflarıyla katılabiliyor. Özçekimler festivalin internet sitesi olan www.kocaelichildfest.com’da hazırlanan bölüme fotoğraf yükleme sihirbazı ile ekleniyor. Yüklemeden sonra katılım formunu da eksiksiz doldurularak etkinliğe katılım sağlanıyor. Etkinliğe katılan fotoğraflar Büyükşehir Belediyesi arşivine alınacak ve daha sonra uygu görülen çalışmalarda eser sahibi belirtilerek kullanılabilecek. “Çek bi sporfi” çekiliş sonuçları Facebook’ta “kocaelibld”’den takip edilebilecek.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :