- Hoşgeldiniz

Çayırova’da depreme dayanıklı alanlar belirlenecek

Çayırova’da depreme dayanıklı alanlar belirlenecek sitemize 15 Aralık 2014 tarihinde eklenmiş ve 144 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Müdürlüğü Çayırova’da zemin çalışması yapacak. Mikrobölgelendirme etüt çalışması kapsamında Çayırova genelinde zemin etüdü yapılan alanların raporu çıkarılacak. Elde edilen rapor ilçenin deprem riskinin en az ve en çok olduğu bölgeleri gösterecek. Raporda en az riskli olarak belirlenen alanlar yapılaşmanın yoğunlaşacağı bölgeler olacak.

İHALEYE 7 FİRMA TEKLİF VERDİ

Büyükşehir Belediyesi etüt çalışmasının yapılması için ihale düzenledi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen Mikro bölgelendirme ihalesine 7 firma teklif verdi. En yüksek teklif 330 bin TL ile Yertek Mühendislik firmasından gelirken, en düşük teklif 114 bin 100 TL ile Sonogram Mühendislik tarafından verildi. İhale sonucu komisyonun değerlendirmesinden sonra açıklanacak.

YERLEŞİME UYGUN ZEMİNLER BELİRLENECEK

Büyükşehir Belediyesi bu iş kapsamında Çayırova İlçesinde yerleşime uygun alanları belirleyecek. Çalışma kapsamında jeolojik, jeofizik ve jeoteknik uygulamalar yapılacak. Bu çalışmalardan sonra deprem durumu, zeminin yerleşimine uygunluk durumu yeniden etüt edilecek. Çalışmalar neticesinde depreme dayanıklı sağlam zeminler ile yerleşime uygun olmayan zeminler belirlenecek. Planlama çalışmaları etüt sonuçlarına göre gerçekleştirilecek.

FİRMA

TEKLİF

Yertek Müh.

330 bin TL

SRC Müh.

289 bin 900 TL

Gür Mühendislik

244 Bin 350 TL

Özbay Müh.

189 bin 900 TL

Özgül Mühendislik

159 bin 950 TL

Sismotek Müh.

139 bin 800 TL

Sonogram Müh.

114 bin 100 TL

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :