- Hoşgeldiniz

Büyükşehirli Satranççılar Şampiyonluk Peşinde

Büyükşehirli Satranççılar Şampiyonluk Peşinde sitemize 27 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 397 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Antalya’nın Manavgat ilçesinde başladı. Şampiyonaya 65 ilden bin 570 öğrenci katılırken, turnuvaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübünden on üç sporcu katıldı. Geçen yıla oranla şampiyonaya yüksek sayıda sporcunun katılması Federasyon yetkililerini sevindirirken finallerin 30 Ocak tarihinde yapılacağı açıklandı. Kadrosunda Can Baylav ve Elif Sarıca gibi Türkiye şampiyonlarını barındıran Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü bu yılda şampiyonlukların peşinde.

 

On Üç Sporcu Katıldı

Türkiye’nin en çok lisanslı satranç sporcuna sahip kulübü olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü şampiyonaya antrenörler Hakan Erdoğan, Tarkan Küçümenler, Koraycan Albay’la birlikte Can Baylav, Elif Sarıca, Berkcan Ergün, Sıla Tuncel, Kıvanç Ege Dinç, Yusuf Abay, Işılay Yıldız, Doğasu Arda, Melih Usta, Zeynep Çiftçi, Emir Alaattin Efe, Sinan Can Altay ve Zeynep Yılmaz’dan oluşan sporcu ekibiyle katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü branş yöneticisi Kemal Ceylan şampiyona öncesi, satranççıları ve velileri bir araya toplayarak, şampiyonadaki son durum hakkında bilgilendirdi. Mavi beyazlı minik satranççıların bu yılda şampiyonadan derecelerle dönmesi bekleniyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :