- Hoşgeldiniz

Büyükşehirli eskrimcilerden iki Türkiye derecesi

Büyükşehirli eskrimcilerden iki Türkiye derecesi sitemize 11 Eylül 2014 tarihinde eklenmiş ve 377 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Büyükler Epe Türkiye Eskrim Şampiyonası, Mersin’de yapıldı. 6-7 Eylül tarihlerinde gerçekleşen ve iki gün süren şampiyonaya bayanlarda ve erkeklerde toplam 97 sporcu katıldı. Şampiyonaya Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Eskrim takımından antrenör Ömer Kılıç nezaretinde Mert Uzunay ile bayanlarda Aslıhan Kayabaş katıldı.

 

MERT’TEN TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Mersin Tenis Kompleksi eskrim salonunda düzenlenen şampiyonanın ilk günündeki müsabakalar sonucunda, TED Spor Kulübü sporcusu Ali Murat Dizioğlu şampiyon olurken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcusu Mert Uzunay da ikinci oldu. Şampiyonda üçüncülüğü ise Selçuk Dönerkaya ve Berk Tataroğlu elde etti.

 

ASLIHAN, TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

İkinci gün düzenlenen bayanlar müsabakalarında ise Reha Doğan, Büyük Kadınlar Epe Türkiye Şampiyonu olurken, ikinciliği Adıyaman’dan katılan Nisanur Özkalaycı, üçüncülüğü ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu milli eskrimci Aslıhan Kayabaş elde etti. Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara madalyaları verildi. 12-13 Aralık tarihlerinde Kocaeli’de yapılacak olan Uluslararası Satallete Eskrim turnuvası öncesi iki Türkiye derecesi kazanan Büyükşehirli eskrimciler, büyük moral depolamış oldu.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :