- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’in özverili çalışmalarıyla yolda kalan olmadı

Büyükşehir’in özverili çalışmalarıyla yolda kalan olmadı sitemize 09 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 364 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

İlimizde birkaç gündür etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve buzlanma kenti olumsuz etkilese de, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin hummalı çalışmasıyla trafiğin aksamasına ve yolların kapanmasına neden olmadı. İlimizdeki ilk ve ortaokulların eğitime 3 gün ara vermesine neden olan yoğun kar yağışı ve sıfırın altındaki soğuğa rağmen Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın özverili çalışmaları sayesinde ana arterler başta olmak üzere hiçbir yol kapanmadı.

BUZLANMA OLMAMASI İÇİN SABAHA KARŞI TUZLAMA YAPILDI

Gece gündüz 24 saat esasıyla çalışmalarını aralıksız bir şekilde büyük bir fedakarlıkla yapan Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, yollarda buzlanma olmaması için dün gece yarısı ve sabaha karşı tuzlama çalışması yaptı. Trafiğin yoğun olduğu Kocaeli Üniversitesi, Bağçeşme ve Gündoğdu’ya giden tüm yollarda kar küreme ve tuzlama yapan ekipler, sabah saatlerinde sıfırın altındaki havada yollarda buzlanma olmaması, can ve mal kaybına sebep olacak trafik kazaları yaşanmaması için çalıştı.

YOLLARDA 24 SAAT NÖBET

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, 21 greyder, 2 kar aracı, 17 kanal aracı, 6 loder, rotatif, unimod, botcat grayder, tuzlama ve pikapla Kocaeli genelinde karla mücadele ediyor. Yapılan çalışmalarda buzlanma ihtimali yüksek bölgelerde 2 bin 695 ton tuz kullanıldı. Stoklarda 8 bin 300 ton daha tuz var. Umuttepe Hastanesi güzergâhı, Radar Yolu, Kuruçeşme Irak Konutları, Gündoğdu Konutları, Miralay Mümtaz Caddesi, Santral yokuşu ve Arızlı TOKİ Konutları, Maşukiye Kartepe yolu, Kuruçeşme TOKİ Konutları ve tüm ilçelerdeki grup köy yollarında 24 saat nöbet tutan ekipler gece boyunca kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapıyor.

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :