- Hoşgeldiniz

Adres : -
Telefon : -
E-Posta : -
Websitesi : -
Üyelik Tarihi : 11 Haziran 2013

Büyükşehir’in bale öğrencileri hünerlerini sergiledi

Büyükşehir’in bale öğrencileri hünerlerini sergiledi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda bale eğitimi alan öğrenciler SDKM’nin Büyük Salonu’nda hünerlerini sergiledi. Yılsonu resitali olarak adlandırılan gösteri halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Öğrenci gruplarının yaptığı yılsonu gösteri resitalinde minik öğrenciler ayakta alkışlandı.

 

3 HAZIRLIK GRUBU İLK GÖSTERİLERİNİ YAPTI

Usta öğretici İlyas Akbulut, Ceren Vardar ve Asel Aklın’dan eğitim alan 3 Hazırlık grubu ve 6 son sınıf öğrencileri klasik ve modern dans dalında gösteriler sundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Yazı ve Kararlar Daire Başkanı İsmail Civelek ve Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen de Bale Öğrencilerinin Resitalini izledi.

 

SON SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM GÖSTERİ

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü bünyesinde eğitim alan gruplardan son sınıf öğrencileri Berfu Emek, Ezgi Tuğçu, Ece Ökten, Berfin Yaşartekin, Elif Dağdelen, Hazal Ünlü gösterileri ile mezun olmayı hak ettiklerini gösterdiler. Büyük performans sergileyen 8.sınıf öğrencileri program sonunda ayakta alkışlandı.

 

EĞİTMENLERE ÇİÇEKLİ TEBRİK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın bale öğrencilerinin muhteşem gösterilerinin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Yazı ve Kararlar Daire Başkanı İsmail Civelek ve Kültür Sanat ve Konservatuar Şube Müdürü Mehmet Kesen eğitmenlere çiçek vererek tebrik ettiler. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal ve Büyükşehir Belediyesi Yazı ve Kararlar Daire Başkanı İsmail Civelek, öğrenciler ve eğitmenlerle birlikte fotoğraf çektirdi.

 

BALE İÇİN HAZIRLIK KURSLARI BAŞLIYOR

Sezonu başarıyla kapatan Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Bale Bölümü, bu yaz da eğitimlere ara vermeyecek. Bale hazırlık kursları için 17 Haziran’dan itibaren Leyla Atakan Kültür Merkezi Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’nde kayıt yaptırılabilir.

 

Firmalar kategorisinde bulunan Büyükşehir’in bale öğrencileri hünerlerini sergiledi sitemize 11 Haziran 2013 tarihinde eklenmiş ve 1.036 kişi tarafından ziyaret edilmiş.
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz