- Hoşgeldiniz

Büyükşehir’den yılbaşı denetimi

Büyükşehir’den yılbaşı denetimi sitemize 01 Ocak 2015 tarihinde eklenmiş ve 531 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü denetim ekipleri yılbaşı denetimlerine çıktı. Denetim ekipleri tarafından mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde denetimler yapıldı. Ruhsat, gıda güvenliği, teknik ve hijyenik kriterlerin incelendiği denetimler de işyeri yetkilileri ve çalışanlar bilgilendirildi.

TEKEL BAYİİ VE KURUYEMİŞÇİLERDE DENETİM

Büyükşehir Belediyesi ve Tarım İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan denetimlerde de yılbaşı tedbirleri kapsamında denetimler yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyeti kendisine ait işyerlerinde yılbaşı tedbirleri kapsamında yaptığı denetimlere paralel olarak, Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan ortaklaşa denetimlerde de yılbaşı tedbirleri kapsamında özellikle içki satışı yapılan büfe ve tekel bayileri ile kuruyemişçilerin denetimleri yapılıyor.

İŞYERİ SAHİPLERİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Ekipler tarafından yapılan denetimlerde, işyerleri titizlikle kontrol ediliyor. İşyeri sahipleri, ruhsat, genel temizlik ve düzen, gıda güvenliği, gıda maddelerinin muhafaza koşulları, personel hijyeni, alet-ekipman hijyeni, haşere mücadelesi, ilaçlama gibi birçok konuda bilgilendiriliyor.

 

MUTFAKLARDA TİTİZ DENETİM

Söz konusu işletmelerin öncelikli olarak mutfaklarını kontrol eden ekipler, kullanılan araç gereçlerden yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihlerine, ürünlerin saklanma biçiminden çevrenin ve personelin temizlik kurallarına uygun olup olmamasına kadar pek çok ayrıntıyı büyük bir titizlikle kontrol ediyor. Yılbaşı tedbirleri kapsamında; halk sağlığını olumsuz etkileyebilecek etkenlerin tespit edilerek önlem alınması, olumsuzlukların giderilmesi konusunda titiz davranan denetim ekipleri işyeri sahiplerini ve çalışanlarını bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor.

 

OLUMSUZ DURUMDA BU NUMARALARI ARAYIN

Tüketicinin duyarlı davranması gerektiğine değinerek işyerlerinde görülen gıda güvenliği, temizlik ve hijyenle ilgili her türlü olumsuzluğun ALO ZABITA 153 ve ALO GIDA 174 ihbar ve şikâyet hatlarına veya 444 11 41 çözüm masası kanalıyla bildirilebileceğini belirtildi.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :